V sobotu o prvé víťazstvo v ročníku 2020/2021 proti Seredi

V sobotu o prvé víťazstvo v ročníku 2020/2021 proti Seredi

RedakciaŠport14.8.2020

V priebehu siedmich dní čaká ružomberských futbalistov tretí zápas aktuálnej sezóny Fortuna ligy. V sobotu zverenci trénera Jána Haspru o 19. hod. nastúpia proti ŠKF Sereď, čiže súperovi, ktorý je na mape našej najvyššej súťaže len tretiu sezónu.

Liptáci po dvoch kolách majú na svojom konte „púhy“ bod, za domácu remízu s Trenčínom, takže pred mužstvom stojí imperatív – dotiahnuť stretnutie do víťazného konca. „Ak zase nechceme naháňať psa za chvost, jednoznačne musíme bodovať naplno,“ vyhlásil J. Haspra. „Sereď má však svoju silu, nositeľmi kvality sú hlavne legionári v mužstve. Zároveň však ide o ťažko čitateľný tím, seredská kabína totiž prechádza častými zmenami. Podľa mňa, už v predchádzajúcej sezóne tento klub mohol patriť do hornej šestky.“

Kolektív trénera Petra Léranta nový fortunaligový ročník otvoril výpraskom v Dunajskej Strede (0:6), no rýchlo sa z toho otriasol a už v stredu sa úplne inak naladil, keď vo svojom „azyle“ v Zlatých Moravciach rozbil Senicu – 4:0.

Ruža po dvoch kolách má dva mínusové body v „tabuľke pravdy“ a skóre 3:5. „Áno, na náš vkus je to veľa inkasovaných gólov,“ pritakal pravý obranca spod Čebraťa Matej Čurma. „V každom stretnutí sme rýchlo prehrávali, čo je veľmi nepríjemné. Viete, s čím idete na ihrisko, čo chcete hrať a potom takýto zásah. Proti Seredi si už treba udržať nulu vzadu, no nespoliehať sa iba na to. Od začiatku my musíme určovať tempo a nečakať, s čím vyrukuje súper. Aj po psychickej stránke nás čaká ťažké stretnutie, keďže povinnosť doslova velí vyhrať. Tiež sa chceme pozitívne naladiť na blížiace sa predkolo Európskej ligy proti Servette Ženeva,“ pripojil s odhodlaním v hlase Čurma.

Na domácej súpiske zajtra určite nebudú maródi Almási, T. Bobček a Madleňák. V uplynulej sezóne sa oba vzájomné súboje skončili „egálom“ - 1:1 a 2:2.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 2 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 6:6.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia