V sobotu, po ramadáne znovu ružomberskí žabky v akcii

V sobotu, po "ramadáne" znovu ružomberskí "žabky" v akcii

RedakciaŠport9.12.2022

Posledné extraligové stretnutie basketbalistky MBK Ružomberok odohrali 19. novembra, keď vo svojej Koniarni podľahli Piešťanským Čajkám 66:82. Ďalší víkend vyautovala reprezentačná prestávka. Po nej malo družstvo (3. decembra) vycestovať do Popradu. Pre početnú maródku v tíme pod Tatrami, Hracia komisia SBA stretnutie odložila a napokon rozhodla, že sa odohrá až 11. januára 2023.

Po trojtýždňovej zápasovej pauze, zajtra (10. decembra) v 11. kole Niké extraligy Ruža o 17. hod. vyzve CBK Košice.

Po dlhšom čase zväčša vypadnete zo zápasového rytmu, no dúfam, že to nebude náš prípad,“ uviedla ružomberská „obvoďáčka“ Viktória Havranová. „Na niečo takéto sme neboli zvyknutí, ale už s tým nič nenarobíme. Stáva sa to len zriedka. Len mimochodom, o odložení stretnutia v Poprade sme sa dozvedeli na poslednú chvíľu. Celý týždeň prebiehal predzápasový mikrocyklus.“

Zvedaví sme boli, na čo momentálne druhý tím ženskej extraligy využil zápasový pôst. „Išlo o bežné tréningy, no viac boli zamerané na naše základné herné princípy. Tréner Suja nám vkuse zdôrazňuje, že ak sa chceme posúvať, musíme v prvom rade zlepšovať a zdokonaľovať tieto činnosti,“ vravela ďalej Havranová.

Dá sa predpokladať, že aj zápasový apetít bude enormný. „Určite chuť je veľká, no netajím, trochu mám obavy z rozbehu. V takejto situácii sme ešte počas sezóny neboli,“ dodala 24 – ročná ružomberská basketbalistka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia