V sobotu pod Čebraťom Ruža proti Nitre

V sobotu pod Čebraťom Ruža proti Nitre

RedakciaŠport4.10.2018

V sobotu (6. októbra) v 11. kole Fortuna ligy si futbalisti MFK Ružomberok zmerajú sily s FC Nitra. Stretnutie má výkop o 16:00 hod.

Po troch rokoch sa vlani Nitra vrátila do najvyššej futbalovej súťaže. V súťažnom ročníku 2017/2018 tím spod Zobora skončil na 7. mieste. Oba lanské duely Ružomberka a Nitry priniesli bezgólovú remízu.

„V predchádzajúcej sezóne sme sa presvedčili, že proti Nitre sa ťažko hrá. Ide o behavé mužstvo, ktoré má vo svojom strede zaujímavé individuality. Predpokladám, že hostia budú hrať na rýchle brejky, v ktorých sú silní. My sa musíme vyvarovať zbytočných chýb a súper nepustiť k tomu, v čom je dobrý,“ rozhovoril sa brankár Liptákov Matúš Macík, ktorý v poslednom čase vychytil skvelú formu. Aj pred týždňom v závere zápasu na Zemplíne zachránil Ruži bod za remízu 2:2. „Do zápasu v Michalovciach sme vstúpili lepšie než domáci, v prvom polčase boli z našej strany aj výborné pasáže, žiaľ po zmene strán sa už nepokračovalo v započatom, výkon mužstva upadol a pustili sme dvojgólový náskok. Teraz musíme dať do hry viac emócií, verím, že nás poženú i diváci,“ dodal takmer dvojmetrový dlháň medzi ružomberskými žrďami.

Nitra naposledy prehrala v Seredi 1:2, keď rozhodujúci úder inkasovala tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času. V aktuálnej sezóne zverenci trénera Ivana Galáda dokázali remizovať v Bratislave so Slovnom (1:1), či doma zdolať Trenčín (2:1). „Je to súper s veľmi dobrou stredovou formáciou i celkovou futbalovou kvalitou. Sú tu predpoklady skvelého futbalu. Keďže hráme doma, chceme z ihriska odchádzať s plným bodovým ziskom. Základom musí byť dobrý tímový výkon. Vstupy do zápasov majú chlapci slušné, preto robíme na tom, aby sme vysokú intenzitu udržali celých deväťdesiat minút. Aj hráči si uvedomili, že v Michalovciach náš výkon v druhej polovici nebol dobrý. Došlo k nejakej sebareflexii, čo je len správne a pozitívne. Verím, že teraz bude druhý polčas z našej strany iný, teda lepší,“ pripojil ružomberský kouč David Holoubek.

V predchádzajúcom kole kvôli zdravotným problémom zo základnej zostavy vypadol Gál-Andrezly a do zápasu naskočil len na posledných štrnásť minút. Proti Nitre by mal mať tréner Holoubek k dispozícii kompletný mančaft, ani kvôli kartám nikto nestojí.

Pod Čebraťom pôjde o súboj štvrtého 17 - bodového tímu s ôsmym, ktorý „vykopal“ o päť bodov menej.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 14 výhier, 11 remíz, 10 prehier, skóre 45:40.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia