V sobotu pod Čebraťom ťahák: Ružomberok - Liptovský Mikuláš

V sobotu pod Čebraťom ťahák: Ružomberok - Liptovský Mikuláš

RedakciaŠport14.10.2022

Určite to bude veľká vábnička, minimálne pre región Liptova. Zajtra (15. októbra) v stretnutí 14. kola Fortuna ligy o 18. hod. MFK Ružomberok privíta Tatran Liptovský Mikuláš.

V minulej sezóne, po postupe Mikulášanov medzi elitu, Ruža doma nováčika Fortuna ligy zdolala 4:1 a v Poprade, kde má Tatran svoj prechodný azyl, podľahla 2:3. V aktuálnom súťažnom ročníku sa prvá konfrontácia na štadióne pod Tatrami skončila bezgólovou deľbou bodov.

Pred derby súbojom, v oboch tímoch vládne určite pohoda. Vicemajster do odvetnej časti základnej časti súťaže vykročil domácim víťazstvom nad Skalicou 2:0 a rovnakým výsledkom uspel i pred týždňom v Podbrezovej. Liptovský Mikuláš zase pretrhol smolu a konečne zvíťazil, v Michalovciach 2:1.

Vždy ide o zápas so špecifickým nábojom, keď sa stretnú dvaja susedia,“ vyhlásil ružomberský tréner Peter Struhár. „Je pravda, že Tatran je posledný a z trinástich zápasov len raz naplno zabodoval, ale ani dovtedy nehral zle, akurát sa nedokázal presadiť v koncovke a inkasoval pomerne lacné góly. Na mikulášskej súpiske je niekoľko bývalých ružomberských futbalistov, o to viac asi budú vyhecovaní. My sa však musíme od začiatku pozerať len na seba. Byť koncentrovaní a ísť za svojim cieľom.“

Ružomberok v uplynulom kole vytiahol parádny výkon pri Hrone. „Áno, bol som veľmi spokojný s tým, ako sme sa prezentovali v Podbrezovej. Je ale známe, že Mikuláš hrá odlišným štýlom ako ´železiari´. Takže musíme sa trochu inak pripraviť. V žiadnom prípade, v porovnaní so stretnutím v Podbrezovej, nechceme v ničom poľaviť. Zámer je súpera vysoko napádať a vpredu byť efektívni,“ doložil Peter Struhár.

Polčasovú prestávku spestrí súťaž v streľbe penált. Štyria návštevníci sobotného duelu, ktorí na začiatku prestávky chytia do hľadiska vyhodenú loptičku, budú mieriť na jedného z mladých brankárov MFK. Víťaza čaká poukaz na nákup výrobkov akciovej spoločnosti Tauris v hodnote 100 eur a ostatní traja súťažiaci si odnesú tašku s klubovými suvenírmi.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 1 víťazstvo, 1 remíza, 1 prehra, skóre 6:4.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia