V sobotu podkošový magnet: Ružomberok - Čajky

V sobotu podkošový magnet: Ružomberok - Čajky

RedakciaŠport24.1.2020

V 15. kole, ktorá zavŕši tretiu štvrtinu základnej časti ženskej extraligy, je v sobotu (o 17:00 hod.) na programe duel obhajcu titulu Ružomberka s vicemajstrovskými Piešťanmi.

Prvé dva zápasy vyzneli v prospech Ruže, tá v Koniarni vyhrala 59:41 a v Diplomat aréne 71:63. Momentálne však určite väčšia pohoda vládne v Piešťanoch, ktoré sú už kompletné, v plnej sile a ešte aj získali cennú posilu Teréziu Páleníkovú. Naopak majster sa borí s úzkym kádrom. Nielenže neprišla avizovaná náhrada za americkú pivotku Sherise Williamsovú, no družstvo ešte stratilo aj Luciu Kelčíkovú, ktorá je po operácii predného krížneho kolenného väzu.

Stále nás kvári to isté, je nás málo, preto nemôžeme ani poriadne trénovať. Do toho všetkého ešte prišlo drobné zranenie Alice Moravčíkovej a musela vynechať nejaké tréningy, čo je nepríjemné. Michaele Feketeovej, ktorá je stále v rekonvalescencii, sa v stredu na tréningu opäť ozvalo zranené koleno. Uvidíme, čo ďalej, či hráčka bude môcť pokračovať v sezóne. Žiaľ, sú to veci, ktoré sa neriešia,“ hovorí kouč Ruže Juraj Suja.

Naopak o Piešťanoch možno povedať, že za posledné obdobie sa skonsolidovali, na palubovku sa vrátili ich maródky a do tímu ešte pribudla Terézia Páleníková. „Od začiatku všetci vieme, že Čajky sú v tejto sezóne jednoznačným favoritom na titul. Čaká nás veľmi ťažký zápas, no skúsime zabojovať. Náš tím zdobí značná vnútorná sila, lenže nedá sa fungovať so šiestimi-siedmimi hráčkami, to vás potom dobehne. Zraní sa jedna-dve ´baby´ a nevieme, čo ďalej. Od začiatku sezóny balancujeme na tenkom ľade, no ten sa pod nami pomaly začíname prebárať,“ pokračoval Suja.

Nikola Dudášová v lete prestúpila do Ružomberka z BK Žabiny Brno, predtým ale odtiahla šesť sekúnd v piešťanskom drese. „Čo sa týka mojej basketbalovej minulosti až taký špecifický zápas to nebude, skôr ho vnímam ako súboj dvoch najlepších tímov v extralige. Máme síce interné problémy, ale stále aj nejakú kvalitu. V domácom prostredí musíme vydať zo seba všetko. Najväčšiu silu Piešťan vidím v podkošovom priestore, tu si bude treba navzájom vypomáhať. Cesta k úspechu vedie predovšetkým cez veľmi dobrú a zodpovednú obranu,“ pripojila 24 – ročná krídelníčka a rozohrávačka MBK.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia