V sobotu pokračuje bitka o basketbalový primát

V sobotu pokračuje bitka o basketbalový primát

RedakciaŠport22.4.2022

Zajtra (23. apríla) bude športová hala Koniareň dejiskom tretieho duelu o ženský podkošový trón medzi MBK Ružomberok a Piešťanskými Čajkami. Tento zápas akoby znovu otváral finálovú sériu, keďže po dvoch stretnutiach je stav nerozhodný 1:1. Družstvo MBK Ružomberok doma vyhralo 53:51 a v stredu na piešťanskej palubovke podľahlo 61:69.

Viem, že fanúšikovia nás opäť podporia a potlačia, no nie je to len o tom. Všetko sa odvíja od družstvo, ako hrá. Či stráca lopty, alebo nestráca, dáva koše, alebo netriafa, či sme koncentrovaní v obrane a nedovolíme súperovi ľahké strely, alebo mu ich umožníme. To sú hlavné veci,“ rozhovoril sa tréner obhajcu titulu Juraj Suja.

Dve predchádzajúce stretnutia odkryli, čo na Čajky môže platiť, takisto akých vecí sa treba na ihrisku vyvarovať. Avšak oba tímy sa veľmi dobre poznajú, a tak je ťažké druhú stranu niečím zaskočiť. „Dievčatá už pred prvým súbojom dobre vedeli, čo musia predviesť a čo nemajú robiť. Tak boli na Piešťany pripravené. Vôbec nejde o to, či hráme prvý alebo tretí zápas,“ pokračoval Suja.

Pred ružomberským družstvom stojí jednoznačnú úloha a to opäť nakloniť finálové misky na svoju stranu. Čo zvlášť budete hráčkam klásť na srdce? - znela naša otázka na hlavného kouča MBK. „Stále to isté. Aby na palubovke nechýbali naše nosné herné atribúty. Nemôžeme mať 21 strát, alebo dostať dvanásť bodov po situáciách jedna na nula. Ak sa toto nebude opakovať, tak verím, že uspejeme. Lenže v opačnom prípade sme bez šance,“ znela Sujova odpoveď.

V Niké extralige sa už hrá len o titul. Young Angels Košice totiž v treťom stretnutí zdolali ŠKP 08 Banská Bystrica 54:39 a sériu o bronz vyhrali 2:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia