V sobotu proti Nitre s imperatívom získať tri body

V sobotu proti Nitre s imperatívom získať tri body

RedakciaŠport27.11.2020

V sobotu v 15. kole Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok o 14. hod. nastúpia proti FC Nitra.

Mužstvo spod Zobora malo hektický záver minulej sezóny, keď najvyššiu súťaž zachránilo až v baráži proti druholigovej Dubnici. Navyše dlhý čas bola nevyjasnená situácia vo vedení FC. Napriek všetkým peripetiám v aktuálnej tabuľke Nitranom patrí šieste miesto s osemnástimi bodmi (5 víťazstiev – 3 remízy – 6 prehier).

Nitra určite milo zaskočila športovú verejnosť, ja ale nie som dáko prekvapený. Ide o dobré mladé mužstvo, zložené zo slovenských hráčov, ktorému som osobne veril,“ rozhovoril sa tréner Ruže Ján Haspra.

Pod Čebraťom to bude, a nie prvý raz, súboj tabuľkových susedov. Liptáci sa nachádzajú hneď na ďalšej, teda siedmej priečke, keď „vykopali“ o bod menej, pri bilancii 4 – 5 – 5. Ružomberské mužstvo ťahá minisériu troch kôl bez výhry, pričom naposledy remizovalo 0:0 so Sereďou v Zlatých Moravciach. Nitra pred týždňom doma podľahla Dunajskej Strede 0:1.

Opäť pôjde o zápas vyrovnaných tímov z jedného rangu. Preto rozhodovať môžu detaily, naozaj maličkosti a samozrejme premieňanie šancí. Keďže poslednými výsledkami sme si našu pozíciu v tabuľke oslabili, nič iné ako víťazstvo neprichádza do úvahy. Potrebujeme sa zase chytiť a posunúť v tabuľke vyššie,“ pokračoval kouč MFK.

Po predchádzajúcich príliš sterilných úvodných dejstvách, proti Seredi Ružomberčania makali od začiatku. „Chlapcom nič nebráni, aby sa priblížili prvému polčasu z minulej soboty. Veď elán a chuť, by mali byť naše samozrejmé atribúty,“ doplnil Haspra.

Ani pravý krídelník Peter Ďungel nečaká žiadnu jesennú prechádzku. „Netajím, ani by ma nenapadlo, že Nitra bude mať toľko bodov, veru, až neskutočne sa dala dokopy. Určite to bude veľmi náročné stretnutie, no žiadnu, ako trojbodovú alternatívu si nepripúšťame. V prvom rade ale treba premieňať šance, predsa vždy si nejaké vypracujeme,“ vravel Ďungel a pridal jednu zaujímavosť: „Teším sa na stretnutie s Oliverom Podhorinom, s ktorým som svojho času hrával v Senici.“

Posledná konfrontácia týchto súperov sa v auguste v Nitre skončila remízou 1:1, keď skóre v 51. min. otvoril Zsigmund a tri minúty pred koncom hosťom tri body vyfúkol Faško.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 18 výhier, 13 remíz, 10 prehier, skóre 55:44.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia