V sobotu prvá veľká podkošová bitka ročníka 2021/2022

V sobotu prvá veľká podkošová bitka ročníka 2021/2022

RedakciaŠport7.10.2021

V sobotu (9. októbra) v 3. kole Niké extraligy basketbalistiek o 17. hod. úradujúci majster MBK Ružomberok vyzve vlani bronzový tím a posledného víťaza Slovenského pohára Young Angels Košice, ktorý vedie tréner Radko Dvorščák.

Áno, bude to prvý vážny test aktuálnej sezóny,“ pritakal nám kouč ružomberských žien Juraj Suja. „Košice v porovnaní s minulou sezónou síce prišli o reprezentačnú pivotku Annu Jurčenkovú, ktorá skončila s aktívnou činnosťou, avšak vhodne káder posilnili. Získali dve kvalitné Američanky Channon Flukerovú a Valeriu Higginsovú. Svoj tím doplnili tiež slovenskými hráčkami, na čele Radoslavou Ošťádalovou a Emou Rodákovou. Celkove je to vysoké družstvo a zároveň i strelecky dobre disponované.“

V úvodnom extraligovom kole „anjelky“ poriadne potrápili vicemajstrovské Piešťany pod ich košmi. V 15. min. mali desať bodov k dobru (29:19) a pred záverečnou štvrtinou viedli 55:50, no napokon prehrali najtesnejším rozdielom – 69:70. „Samozrejme, videl som tento zápas, avšak získané poznatky chcem si nechať pre seba, pre prípravu svojho družstvu na sobotu,“ pripojil Suja. Včera si „východniarky“ poradili s ŠKP 08 Banská Bystrica – 80:54.

MBK Ružomberok sa rozhodol na sobotňajší duel umožniť divákom v režime „OTP” (očkovaní – testovaní – po ochorení Covid-19) vstup zdarma. Je tu však požiadavka, aby záujemcovia sa vopred e-mailom zaregistrovali na adrese info@mbkruzomberok.sk, pričom je nutné uviesť meno, priezvisko a telefónne číslo. Je možné hlásiť sa aj v Koniarni (v pokladni) pred zápasom, avšak tu treba rátať s prípadným zdržaním i s krajnou variantou, s už naplnením kapacity hľadiska. Tá je, na základe aktuálneho COVID automatu, 600 miest.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia