V sobotu Ružomberok - Dunajská Streda

V sobotu Ružomberok - Dunajská Streda

RedakciaŠport21.2.2020

Už len tri kolá zostávajú do skončenia základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže. Ružomberskí futbalisti v sobotu (22. februára) na svojom štadióne privítajú FC DAC 1904 Dunajská Streda. Duel štvrtého a tretieho tímu, aktuálnej tabuľky, pričom medzi mužstvami je desaťbodový rozdiel, má výkop o 14:00 hod.

Súťaž sa už dostala do takého štádia, že nevyhnutne potrebujeme zvíťaziť, aby sem si zabezpečili vytúženú prvú šestku. Už akákoľvek ´sranda´ sa končí, ide do tuhého. Musíme sa maximálne zmobilizovať a súpera zdolať všetkými dostupnými prostriedkami, samozrejme len férovými. Aj na chlapcov vidno dôležitosť stretnutia a sú správne nabudení. Napriek tomu, že v zime v Dunajskej Strede došlo k nejakým personálnym zmenám, základ mužstva viac - menej zostal. DAC má vo svojom strede niekoľko individualít, aj jedného z najlepších hráčov v našej lige Zsolta Kalmára, nepríjemných útočníkov a opiera sa o pevnú obranu. Každé mužstvo je však zdolatelné,“ rozprával tréner futbalistov spod Čebraťa Ján Haspra.

V jeseni Ružomberok vyhral na Žitnom ostrove 1:0, čím odštartoval šnúru piatich trojbodových vystúpení na súperových ihriskách. „Chceme zopakovať výkon a víťazstvo z prvého stretnutia, dáme do toho všetko,“ vyhlásil stredopoliar MFK Marek Zsigmund. „Všetci dobre vieme, že ide o kľúčový zápas. Na každom poste musíme podať nadštandartný výkon, aby sme zlomili nepriaznivú domácu sériu. Súperovi síce nevyšiel vstup do jari, ale na to sa netreba pozerať.“

Cez zimnú prestávku v Dunajskej Strede došlo k výmene na trénerskom poste, keď Nemca Petra Hyballu vystriedal 48 – ročný Portugalčan Helder Cristovao. Tiež nastali viaceré posuny v kabíne. V predchádzajúcom kole DAC doma prekvapujúco len remizoval so Senicou 0:0.

J. Hasprovi v prvom jarnom domácom „majstráku“ bude chýbať v predchádzajúcom kole vylúčený Mojžiš, zranený J. Maslo a dlhodobejší maród Kochan.

Pripomeňme, že Ruža v ročníku 2019/2020 zatiaľ vo vlastnom „hrade“ len raz vyhrala a to hneď v úvode sezóny (21. júla 2019) s Nitrou (1:0).

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 15 výhier, 15 remíz, 7 prehier, skóre 43:35.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia