V sobotu Ružomberok v Nitre s túžbou po prvom víťazstve

V sobotu Ružomberok v Nitre s túžbou po prvom víťazstve

RedakciaŠport21.8.2020

V sobotu (22. augusta) sú na programe len tri zápasy 4. kola našej najvyššej futbalovej súťaže: Dunajská Streda – Trnava, Nitra – Ružomberok a Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa – Žilina. Na neurčito bol odložený duel „belasých“ proti Senici. To isté platí tiež o stretnutí Serede s Trenčínom, pretože obe mužstvá v priebehu tohto týždňa mali po jednom pozitívnom teste na COVID-19. Stretnutie Michalovce – Zlaté Moravce, by sa v prípade „čistých“ hráčov v oboch táboroch malo odohrať v utorok 25. augusta.

Pod Zoborom, s výkopom o 19. hod., to zajtra bude duel momentálne predposledného Ružomberka (2 body, skóre 3:5) a ôsmeho domáceho FC (3 body, 2:12). Nitrania sezónu otvorili domácou prehrou so Slovanom (0:5), potom šokovali športovú verejnosť víťazstvom v Žiline (2:1), ale naposledy zase dostali výprask (0:6) v Dunajskej Strede.

Áno, pohľad na tabuľku je nelichotivý. Myslím si, že hra nie je najhoršia, lenže nedávame góly. Vkuse to ´omielame´, žiaľ nič sa nemení. Keď sa mužstvo nedokáže strelecky presadiť, nemôže vyhrávať. Je pravda, že kvôli zraneniam nám chýba takmer celý útok, treba sa však s tým vysporiadať a aj v koncovke zaskočiť za maródov,“ uviedol Marek Zsigmund. Na dresu najbližšieho súpera stredopoliar MFK pripojil: „Nitra je nevyspytateľná, so všakovými výsledkami. Na vlastnom ihrisku bude určite silná, no my už chceme vyhrať.“

Nič iné, ako (konečne) tri body neberie ani ružomberský kouč Ján Haspra. „Keď sa pozrieme na zostavu Nitry, je to veľmi skúsený tím, v tomto smere sa s ňou nemôžeme porovnávať. No verím, že už sa prejaví naša mladícka kvalita a vyhráme. Iný výsledok bude neúspech. Slovenská liga je vyrovnaná, no každé mužstvo má i svoje slabšie dni. Možno zajtra Nitra si vyberie ten horší a my jeden z lepších, najmä čo sa týka streleckej efektivity. V porovnaní s posledným zápasom proti Seredi (0:0), musíme asi nechať na ihrisku tiež viac zdravého sebavedomia. V takýchto zápasoch, po vydarenom finiši v uplynulej sezóne, nás mnohí pasujú do role favorita. Sami sme si na seba uplietli takýto bič,“ dal sa počuť tréner ružomberskej družiny, ktorej v utorok odpadol plánovaný duel Slovnaft Cupu v Lipanoch.

V minulej sezóna Ružomberok úspešne zvládol obe vzájomní konfrontácie – doma 1:0 a na ihrisku súpera 2:1.

V Nitre budú Hasprovi chýbať zranení hráči T. Bobček, Regáli, Takáč, Almási a Madleňák.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 18 výhier, 12 remíz, 10 prehier, skóre 54:43.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia