V sobotu Ružomberok - Zlaté Moravce

V sobotu Ružomberok - Zlaté Moravce

RedakciaŠport17.3.2023

Zajtra v 2. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy, skupiny o udržanie sa, futbalisti MFK Ružomberok o 15. hod. nastúpia proti ViOn – u Zlaté Moravce-Vráble. Pôjde o súboj siedmeho a deviateho tímu tabuľky, pričom medzi mužstvami je 10 – bodový rozdiel. Za povšimnutie stojí, že Ruža pod vedením Petra Struhára ešte na Zlaté Moravce nevyzrela, a to ani vo vicemajstrovskom ročníku. Všetky štyri stretnutia, po dve v sezónach 2021/2022 a 2022/2023, sa skončili deľbou bodov.

Do dolnej šestky ste vstúpili víťazstvom v Trenčíne 3:0, takže mohol by to byť dôležitý odrazový mostík do ďalších bojov, čo vy na to? - oslovili sme ružomberského trénera Petra Struhára.

„V Trenčíne chlapci počas celého zápasu podali veľmi dobrý výkon. Po hernej i taktickej stránke. Smelo môžem povedať, že hráči si stretnutia užívali. Bol som rád, že prvý raz sa strelecky presadil Adrián Macejko, že dvakrát skóroval Štefan Gerec, ktorý sa aj predtým dostával do šancí, akurát ich nedokázal zrealizovať. Po vydarenom vstupe do nadstavby nás čaká súper, ktorý aj z pohľadu doterajšej bilancie, chlapcom dáko nesedí. O to väčšia musí byť naša motivácia ViOn zdolať.“

Pri pohľade na tabuľku i výhodu domáceho prostredia, dá sa povedať, že zajtra ste favoritom, čo vy na to?

„Áno, no túto rolu chlapci musia potvrdiť na ihrisku. Navyše, momentálne sa nám aj viac darí než súperovi.“

Po skalpe v Trenčíne je asi aj pohoda v kabíne, súhlasíte?

„Ja slovíčko pohoda nerád používam. Lepšie je hovoriť o nálade, či pracovnej atmosfére. Proti Zlatým Moravciam od úvodnej minúty pôjdeme za tým, čo sme celý týždeň hráčom prízvukovali.“

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 17 výhier, 14 remíz, 7 prehier, skóre 71:45. Posledný zápas: Ružomberok – Zlaté Moravce 2:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia