V sobotu sa začne finále play-off Niké extraligy pod ženskými košmi

V sobotu sa začne finále play-off Niké extraligy pod ženskými košmi

RedakciaŠport16.4.2021

Zostane slovenský klubový titul v ženskom basketbale v Ružomberku, alebo prvý raz zavíta do Piešťan? Tak znie otázka pred finálovou play-off sériou, ktorá štartuje zajtra.

Do rozhodujúcich duelov o zlato sa vcelku podľa očakávania prebojovali MBK Ružomberok a Piešťanské Čajky. Táto dvojica si to už o zlato rozdala v súťažnom ročníku 2018/2019, keď kolektív z Liptova dosiahol na primát najkratšou cestou – 3:0 (na zápasy). Vlani, kvôli covidu, vyraďovacia fáza extraligy odpadla a Ružomberok bol za majstra vyhlásený po tabuľkovej časti. Išlo o jeho celkove trinástky triumf pod slovenskými košmi, keď premiérový sa spája s rokom 1993.

Kouč obhajcu titulu Juraj Suja ešte pred otvorením sezóny Čajky pasoval za favorita na zisk republikového zlata. „Vychádzal som zo stavby kádra Piešťan a z mien, ktoré, vďaka svojim možnostiam. priniesli do klubu. Tým však netvrdím, že do rozhodujúcej bitky vstupujeme ako outsider. S našim finálovým súperom sme v súťaži odohrali tri zápasy, z toho v dvoch podľahli a raz uspeli,“ vysvetľoval tréner MBK.

Smelo možno povedať, že kto zasadne na domáci trón, je otvorená otázka. „Predpokladám vyrovnané play-off. Určitou našou výhodou môže byť, že prípadné piate stretnutie, za stavu 2:2, by sa hralo v Koniarni. Moje družstvo počas sezóny predvádzalo dobré i zlé výkony, no ukázalo takisto nejakú stabilitu výkonnosti. Ani Piešťanom nie každý zápas vyšiel. Vo finále bude veľa závisieť od momentálnej dispozície a zdravotného stavu,“ pripojil Suja.

Ružomberská kapitánka Miroslava Praženicová sa na vyvrcholenie súťaže teší, no nečaká žiadnu prechádzku. „Pred rokom sa extraliga až tak ďaleko nedostala, o to sú moje očakávania väčšie. Piešťany disponujú veľkou individuálnou kvalitou. Všetky pozície majú solídne pokryté, pričom z jednotlivkýň by som zvlášť vypichla Hamiltonovú-Carterovú pod košom, Teréziu Páleníkovú na krídle a rozohrávačku Tadičovú. My musíme predovšetkým spolu držať, nehrať na seba. Bez ohľadu na to, ako sa bude zápas vyvíjať, byť súdržní a navzájom si pomáhať,“ dodala Praženicová.

Finále play-off Niké extraligy (hrá sa na tri víťazstvá): 17. apríla o 18. hod.: Ružomberok – Piešťany, 21. apríla o 18. hod.: Piešťany - Ružomberok, 24. apríla o 18. hod.: Ružomberok – Piešťany, prípadne aj 28. apríla o 18. hod.: Piešťany – Ružomberok a 1. mája o 17. hod.: Ružomberok - Piešťany.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia