V sobotu suchý slalom a dnes sa balia na ľadovec

V sobotu suchý slalom a dnes sa balia na ľadovec

Ján SvrčekŠport7.11.2023

Zajtra (8. novembra) prvá partia pretekárov Lyžiarskeho klubu Ružomberok odchádza na tréningový kemp na ľadovec, do rakúskeho Stubaiu. Ešte predtým, v sobotu (4. novembra) si ružomberská zjazdárska mlaď, aj spolu s rodičmi vyšliapala z Hrabova na Málino Brdo, kde „decká“ súťažili v suchom slalome.

V akcii boli všetky vekové kategórie, takisto sme vyhlasovali výsledky,“ rozhovoril sa šéftréner LK Ružomberok Ján Grib. „Bola to taká letná verzia slalomu, s behom medzi bránkami. Deti mali prilby, lyžiarske palice a snažili sa o čo najlepší čas. Na šmykľavom, nerovnom teréne, to bolo dosť náročné na koordináciu. Na druhej strane, mohli pritom využiť kĺbovú techniku. V sobotu prialo aj počasie a hore nás bola asi stovka. Po skončení súťaže na kopci nasledoval guláš v hoteli Malina i s posedením s rodičmi. Myslím si, že po všetkých stránkach išlo o peknú akciu.“

Už v októbri mali ružomberské lyžiari v pláne výjazd za snehom do Rakúska, no ten museli zrušiť. „Vôbec sa neťahalo, nebolo na čom lyžovať,“ objasnil J. Grib. K našim južným susedom sa mladí zjazdári z dolného Liptova vrátia aj pred Vianocami, keďže 19. - 21. decembra v Reiteraime budú úvodné preteky Pohára Zväzu Slovenského lyžovania žiactva.

V novej termínovke opäť figuruje aj Málinô Brdo, 27. a 28. januára 2024 by sa v ružomberskom stredisku mal konať Slovenský pohár žiakov a 10. a 11. februára predžiakov, aj ako tradičný Ružomberský medvedík.

Foto: Ján Grib

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia