V sobotu zelený koberec pod Čebraťom ovládnu žiačikovia

V sobotu zelený koberec pod Čebraťom ovládnu žiačikovia

RedakciaŠport26.5.2022

Ešte na sklonku minulého roka (11. decembra) pred fortunaligovým duelom domáceho mužstva s ViOn – m Zlaté Moravce, bola na východnej tribúne ružomberského štadiónu odhalená pamätná tabuľa jednému zo zakladateľov fanklubu Concordia 1906 Jurajovi Hariňovi, ktorý 2. júla 2021 vo veku 48 rokov podľahol zákernej chorobe.

V sobotu (28. mája) si pamiatku tohto veľkého priaznivca futbalu i basketbalu v meste pripomenie MFK Ružomberok turnajom Juraja „Popola“ Hariňa. Ide o podujatie kategórie U 10.

Pravidelne sa snažíme pre našu najmladšiu zmenu v lete, či v zime pripraviť nejaký turnaj. Už pred časom sme sa rozhodli, že zároveň si takto uctíme pamiatku ľudí, ktorí boli úzko spätí s ružomberským klubom, no už nie sú medzi nami. Tak sa konal Memoriál Mariána Potockého, niekdajšieho vedúceho našich žiackych družstiev, či Memoriál Júliusa Eliáša, ružomberskej futbalovej legendy,“ uviedol šéf prípraviek futbalovej Ruže a riaditeľ sobotňajšieho podujatia Róbert Hazucha, ktorý zabezpečil zaujímavú účasť a tým i kvalitnú konfrontáciu pre domáci poter.

Na hlavnej hracej ploche štadióna MFK si to medzi sebou rozdajú Jupie Futbalová škola Mareka Hamšíka, AS Trenčín, MŠK Žilina, FC Spartak Trnava, Tatran Prešov a domáci tím. Hrá sa systémom každý s každým. Pätnásťzápasový maratón, pričom jeden duel trvá 25 minút, odštartuje o 9:30 hod. Zároveň sa bude hrať na dvoch poloviciach ihriska.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia