V stolnotenisovej extralige dve víťazstvá a jedna prehra

V stolnotenisovej extralige dve víťazstvá a jedna prehra

RedakciaŠport16.10.2022

Tento víkend v stolnotenisovej extralige mužov boli na programe stretnutia 2. a 3. kola. Ženská najvyššia súťaž odštartovala kolom „dvojičiek“.

Muži ŠKST Ružomberok najprv prehrali vo Vranove nad Topľou 2:6 a na druhý deň rovnakým výsledkom triumfovali v Michalovciach. „V oboch zápasoch nám chýbal chorý Tobiáš Pindura, čo bola citeľná strata a tak zaskakoval mladý Jakub Holubčík. Keď vo Vranove Andrej Kaššay prehral dve dvojhry, už to bolo viac – menej rozhodnuté. Na stretnutie sme ani nenastupovali s veľkými očami. Vranov má slušný tím a pravidelne býva v hornej šestke. Určite sa však dalo stretnutie zdramatizovať. Čo sa týka Michaloviec, na prvý pohľad sa výsledok zdá jednoznačný, lenže nebolo to vôbec jednoduché. Ja i Kaššay sme otáčali duely, ktoré vyústili do päťsetových zápasov aj so šťastím. V mojom prípadeto bolo s Martinom Hruškom za stavu 0:2.,“ hodnotil ružomberský hráč Martin Truska, ktorý mal skvelý víkened – päť „singlov“ a päť víťazstiev.

Ružomberské ženy, v pozmenenej zostave oproti minulej sezóne, s Frederikou Pisarčíkovou a dvomi dvomi dorastenkami (roč. nar. 2006) Leou Dziewiczovou a Lindou Majerčíkovou (prišla zo Žiaru nad Hronom) si doma poradili s Valalikmi – 6:2. „Po úvodnej štvorhre a prvých dvojhrách sa viedlo 2:1. Potom dievčatá odskočili na 5:1, a bolo viac – menej rozhodnuté,“ uviedol vedúci družstva ŠKST Marián Hajas.

Výsledky – muži: VSTK Vranov nad Topľou – ŠKST Ružomberok 6:2, Truska 2, ŠKST Michalovce – Ružomberok 2:6, Kaššay a Truska po 3, ženy: ŠKST Ružomberok – STO Valaliky 6:2, Dziewiczová a Pisarčíková po 2, Majerčíková 1, Majerčíková – Dziewiczová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia