V stolnotenisovej extralige (len) v skupine o záchranu

V stolnotenisovej extralige (len) v skupine o záchranu

Ján SvrčekŠport19.12.2023

Družstvo mužov ŠKST Ružomberok zavŕšilo základnú časť stolnotenisovej extraligy za súperovými stolmi, víťazstvom nad AŠK Mária Huta 6:3 a prehrou s Rožňavou 0:6.

"Prvý zápas s posledným tímom tabuľky dopadol podľa očakávania, a viac - menej aj druhý, hoci sme mali nejaký ´bodík´ získať," uviedla ružomberská rebríčková jednotka Andrej Kaššay.

Na posledné stretnutia roka ŠKST vycestoval už bez Tajwanca Wei-Che Changa, ktorý sa vrátil do svojej vlasti, lebo mu skončilo platné vízum. V druhom zápase prvý raz v tejto sezóne dostal príležitosť ružomberský Ukrajinec Jehor Opryšenko.

"V Gelnici v dueli AŠK Mária Huta, som splnil svoju úlohu a vyhral všetky tri dvojhry. Dobre zahral aj mladý Jakub Holubčík, ktorý pridal dva body. Myslím si, že úspešnejší mohol byť Tobiáš Pindura. Rožňava, ktorá je druhá s jedinou prehrou, bola jasným favoritom, no mrzí ma, že som viac nezabojoval, bol som nejaký odovzdaný. S Ukrajincom Adrijom Gerebenikom som v piatom sete viedol 5:1, no súper to otočil. Určite sa dalo uspieť proti Jakubovi Takáčovi, veď mám lepšie vzájomné zápasy," uviedol k poslednému dvojkolu, aj sebakriticky, Kaššay.

Hoci v extralige mužov zostáva odohrať ešte dve odložené stretnutia (Vydrany - Hlohovec a Galanta - Hlohovec), o zložení vrchnej a spodnej nadstavbovej šestky, na ktoré sa súťaž rozdelí, je už rozhodnuté. Momentálne Ružomberku patrí 6. miesto, no siedmy Hlohovec, aj v prípade prehier, ho z tejto pozície vytlačí. Vo vzájomnom zápase s ŠKST mal totiž po remíze 5:5 lepší pomer setov 23:21.

Ružomberská ambícia byť v skupine o titul nevyšla. Družstvo sezónu sľubne rozbehlo, ale základnú časť nedotiahlo podľa predstáv. Asi najviac chalanov môže škrieť v predposlednom dvojkole domáca remíza s Čadcou (5:5).

Výsledky: AŠK Mária Huta - ŠKST Ružomberok 3:6, Kaššay 3, Holubčík 2, Pindura 1, TJ Geológ Rožňava - Ružomberok 6:0.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia