V stolnotenisovej extralige: muži (doma) prehra a remíza, že s dvomi kontumáciami

V stolnotenisovej extralige: muži (doma) prehra a remíza, že s dvomi kontumáciami

Ján SvrčekŠport4.12.2023

Extraligové tímy ŠKST Ružomberok majú za sebou dosť rozpačitý víkend. Družstvo mužov za svojimi svojimi stolmi najprv podľahlo Nižnej 2:6 a na druhý deň remizovalo s Čadcou 5:5. Ženy oba duely s Vydranmi a STC ŠKST Bratislava prehrali kontumačne (0:7), keď za svojimi súperkami ani nevycestovali.

Ružomberskí stolní tenisti takto, dve kolá pred koncom základnej časti, spadli na 7. miesto, pričom majú rovnaký počet bodov ako šiesty Vranov nad Topľou. „Nad Čadcou sa malo vyhrať, mohli sme byť oveľa bližšie k prvej šestke pred nadstavbou. Teraz to bude ťažšie, ale musíme zabojovať,“ konštatoval ružomberský hráč Andrej Kaššay. Čadca bola favoritom, na prvý pohľad výsledkom vyzerá ako debakel, ale nebolo to tak. Nám citeľne chýbal Tajwanec Wei-Che Chang. Údajne bola taká dohoda klubov, keďže tohto hráča nám zabezpečil nižňanský manažér Tibor Bednár. Len remíza s Čadcou ide aj na môj vrub. Škoda, že za stavu 5:3 sa mi nepodarilo zdolať Pavla Petráša. Bolo by rozhodnuté, už štvorhra, ktorú sme napokon prehrali 1:3, by neprišla na rad.“

V posledných ŠKST svoje duely odohrá vonku, 15. decembra s predposledným tímom AŠK Mária Huta a 16. decembra s druhým Geológom Rožňava.

K nečakanej ženskej „výluke“ podal stručné vysvetlenie vedúci družstva Marián Hajas: „Dievčatá sú choré, nemal kto hrať.“

Extraliga – muži: ŠKST Ružomberok – TJ STO Nižná 2:6, Kaššay 2, Ružomberok – MSK Čadca 5:5, Chang 3, Kaššay a Holubčík po 1.

Extraliga – ženy: SK Vydrany – ŠKST Ružomberok 7:0 (wo), STC ŠKST Bratislava – Ružomberok 7:0 (wo).

I. liga – muži (skupina východ): ŠKST Ružomberok B – TJ STO Nižná B 5:9, Pilarčík 2 (1 x wo), Pindura a Opryshenko po 1, Blcha 1 (wo), Ružomberok B – MSK Čadca B 6:8, Pindura 2, Blcha, Hodor, Mikušiak a Opryshenko po 1.

Foto: autor, ŠKST

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia