V stolnotenisovej extralige štyri víťazstvá

V stolnotenisovej extralige štyri víťazstvá

RedakciaŠport3.12.2018

Extraligové tímy ŠKST Ružomberok majú za sebou doslova hviezdne dvojkolo. Muži si priviezli dve cenné víťazstvá spoza zelených stolov v Rybníku 6:4 a v Rožňave 6:3 a ženy vo svojej herni na Žilinskej ceste takisto zvládli obe prekážky – Trnávku (7:0) a Športové centrum stolného tenisu Bratislava 6:4.

„Veru, bol to fajn víkend,“ pritakal spokojný prezident a tréner ružomberskej „celuloidovej loptičky“ Dalibor Jahoda, ktorý opäť aj s raketou pomohol mužskému tímu.

„V Rybníku sme zvládli náročný až štvorhodinový maratón. Začiatok nebol vydarený, prehrávali sme 0:2 a vyzeralo to všelijako. Po ďalších dvojhrách sa podarilo otočiť skóre na 4:2 i 5:3 v náš prospech. Potom Michal Hodor bol blízko k rozhodujúcemu šiestemu bodu, keď v piatom sete mu chýbali dve loptičky. Napokon na rad prišla štvorhra ktorú dvojica Martin Truska a Andrej Kaššay excelentne zvládla v troch setoch. V Rožňave sme ušli na 5:0, no domáci zápas zdramatizovali. Poslednú dvojhru som dohrával v kŕčoch, ale vyšlo to, inak by nás zase čakala štvorhra. Po týchto víťazstvách má družstvo na dosah prvú šestku v nadstavbovej časti,“ zhodnotil Jahoda vystúpenia mužov.

Vytiahli sa aj ženy ŠKST, hoci postrádali svoju „jednotku“ Dášu Šinkárovú. Mladé dievčatá príkladne zabojovali. V súboji s favorizovaným Stolnotenisovým centrom Bratislava „dovolili“ bodovať akurát skvelej Nórke Martine Toftakerovej, ktorá vyhrala tri „singli“ a oporou hostiek bola aj vo štvorhre. „Je to milé prekvapenie, priznám sa, nečakal som, že Bratislavčanky zdoláme. Asi vôľa po úspechu rozhodla,“ pripojil Jahoda. Trnávka, ktorá prišla len s dvomi hráčkami, nemala šancu na úspech.

V ženskej extralige sa týmto dvojkolom zavŕšila prvá polovica dlhodobej súťaže. Na čele je s plným bodovým ziskom Viktória Trnava, Ružomberčankám patrí aktuálne tretia priečka s bilanciou štyri víťazstvá, jedna remíza a dve prehry.

Výsledky – muži: STK Rybník – ŠKST Ružomberok 4:6, Truska a Kaššay po 2, Jahoda 1, Truska – Kaššay, Geológ Rožňava – Ružomberok 3:6, Kaššay, Jahoda a Truska po 2, ženy: ŠKST Ružomberok – Bratislava Trnávka 7:0, Divinská 2, Kováčová a Pisarčíková 2 (1 x wo), Ružomberok – Stolnotenisové centrum Bratislava 6:4, Kováčvá, Divinská a Pisarčíková po 2, Kováčová – Divinská.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia