V stolnotenisovej extralige ženy s jedným víťazstvom, muži s dvomi prehrami

V stolnotenisovej extralige ženy s jedným víťazstvom, muži s dvomi prehrami

RedakciaŠport20.2.2023

Stolní tenisti ŠKST, ktorí do nového roka v mužskej extralige vykročili tromi víťazstvami, aj s cennými skalpmi, počas víkendového dvojkola si pripísali dve prehry – v Nových Zámkoch (3:6) a u obhajcu titulu vo Vydranoch (0:6) a v aktuálnej tabuľke spadli z piatej na šiestu priečku.

S Vydranmi bol výsledok vopred viac – menej jasný. Spolu s Andrej Kaššayom sme ale odohrali po jednej päťsetovej partii, ja s Petrom Šeredom, ktorý je slovenská šestka a kolega s jedenástym hráčom republikového rebríčka Zoltánom Lekešom. Andrej bol veľmi blízko k víťazstvu, mal aj mečbal,“ uviedol k súboju s lídrom 12 – členného Martin Truska z tímu hostí.

Ružomberčania vo svojej herni zdolali Nové Zámky 6:4 a trúfali si na bodový zisk i vonku, avšak domov sa vracali s prázdnymi rukami. „Prehra nás mrzí, chceli sme uspieť, no nedarilo sa. Moji spoluhráči mali problém adaptovať sa na tamojšie podmienky. Zvlášť im vadili parkety, ktoré vŕzgali pri každom pohybe a nevytvárali ani pevný podklad pod stolmi. Preto tiež loptička, čo priznali i domáci hráči, je tu pomalšia,“ doplnil Martin Truska, ktorý proti Novým Zámkom získal dva body.

Ružomberské ženy si pripísali do tabuľky tretie víťazstvo, keď zdolali Trenčianske Jastrabie 6:1 a s prvými Topoľčanmi prehrali 1:6. „Prvý zápas, to bola splnená naša povinnosť, v druhom s veľkým favoritom, keby bolo viac šťastia, výsledok mohol byť aj o niečo lepší,“ konštatoval vedúci družstva žien Ružomberka Marián Hajas.

Extraliga – muži: TTC Nové Zámky – ŠKST Ružomberok 6:3, Truska 2, Kaššay 1, SK Vydrany – Ružomberok 6:0, ženy: ŠKST Ružomberok – KST Drive Trenčianske Jastrabie 6:1, Divinská a Majerčíková po 2, Dziewiczová 1, Dziewiczová – Majerčíková, Ružomberok – ŠKST Topoľčany 1:6, Majerčíková 1.

I. liga (skupina východ) – muži: MSK Čadca B – ŠKST Ružomberok B 9:5, Mikušiak 3 (1 x wo), Holubčík 2, ŠKST Energodata Žilina – Ružomberok B 8:6, Holubčík 2, Pilarčík a Mikušiak po 1, Holubčík – Pilarčík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia