V stolnotenisovej extralige zvíťazili dve Ružomberčanky

V stolnotenisovej extralige zvíťazili dve Ružomberčanky

RedakciaŠport24.2.2019

Stolní tenisti ŠKST Ružomberok v odvetnom štvrťfinálovom zápase mužskej extraligy prehrali vo Vranove nad Topľou 4:5. Keďže družstvo zo Zemplína ovládlo aj prvý duel za ružomberskými stolmi (5:2), vyhralo sériu 2:0 a postúpilo do semifinále.

Vo Vranove vynikajúco zahral Martin Truska, ktorý víťazne zvládol všetky tri dvojhry. Chýbal nám jeden bodík, aby sme si boli vynútili tretí zápas,“ konštatoval prezident a hrajúci tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

Za stavu 4:4 ružomberský Andrej Kaššay nastúpil proti domácemu Petrovi Tušimovi, no na svojho súpera nestačil – 0:3. „Určite sme odohrali lepšie stretnutie než doma. Som rád, že sa mi darilo, ale jednoznačne väčšiu radosť by som mal z kolektívneho úspechu,“ vravel Martin Truska. „Andrej Kaššay v základnej časti zdolal Tušima, ale vo štvrťfinále oba duely prehral. Je to typ, ktorý mu asi nesedí, na druhej strane Vranovčan podal veľmi dobrý výkon,“ doplnil Truska.

V stolnotenisovej extralige žien bolo v sobotu na programe predposledné dvojkolo. Ružomberok aj druhý raz v aktuálnej sezóne zdolal obhajcu titulu Dunajskú Stredu (tá však už nemá lanskú majstrovskú silu) 6:3. A rovnakým výsledkom sa skončil aj jeho víťazný súboj s Topoľčanmi.

V oboch stretnutiach bola stopercentná Dáša Šinkárová a po dva body pridala Natália Divinská. „Oba dievčatá musím pochváliť. Trošku doplácame na to, že na extraligu ešte nedorástli naše mladé dievčatá Frederika Pisarčíková a Alžbeta Kováčová, ktoré sa striedajú na poste tretej hráčky. Týmito dvomi víťazstvami sme už definitívne rozhodli o mieste v prvej štvorke, to znamená ženské družstvo bude opäť hrať o medaily,“ povedal k babám Jahoda.

Muži – 1. kolo play-off (štvrťfinále): MŠK VSTK Vranov nad Topľou – ŠKST Ružomberok 5:4, konečný stav série: 2:0, Truska 3, Kaššay 1.

Ženy: ŠKST Ružomberok – Dunajská Streda 6:3, Šinkárová 3, Divinská 2, Divinská – Šinkárová, Ružomberok – ŠKST Topoľčany 6:3, Šinkárová 3, Divinská 2, Divinská – Šinkárová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia