V stredu basketbalová Ruža hrá v Košiacich

V stredu basketbalová Ruža hrá v Košiacich

RedakciaŠport10.12.2019

Ešte dve kolá zostáva odohrať v extralige basketbalistiek do konca kalendárneho roka. MBK Ružomberok v stredu (11. decembra) v predohrávanom stretnutí 12. kola nastúpi o 18:00 hod. v Košiciach proti Young Angels Košice a v sobotu v 11. kole o 17:00 hod. vo svojej Koniarni vyzve ŠKP 08 Banská Bystrica.

Nečaká nás žiadny ľahký súper. Košičanky majú mladé, dravé družstvo, ktoré naposledy na kvalitnom turnaji EWBL v Ostrave zdolalo veľmi solídny tím Dinamo Novosibirsk 86:71. V domácom prostredí budú Young Angels určite nepríjemné. Opäť nenastúpime v kompletnom zložení, stále nie je k dispozícii Radka Stašová a otáznik visí nad štartom Michaely Feketeovej. Hoci posledné obdobie, s náročným a nabitým programom, nás stálo veľa fyzických i psychických síl, verím, že dievčatá sa skoncentrujú a zvládnu košickú prekážku,“ povedal pre náš portál tréner podkošovej Ruže Juraj Suja.

Obhajca titulu pod domácimi košmi od začiatku extraligovej sezóny ťahá šnúru neporaziteľnosti, pričom naposledy vyhral u svojho najväčšieho konkurenta Piešťan 71:63. Young Angels Košice sú štvrté so šiestimi víťazstvami a štyrmi prehrami.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia