V stredu sa pripojila Turudičová, ktorá bola pri postupe Srbska na ME

V stredu sa pripojila Turudičová, ktorá bola pri postupe Srbska na ME

RedakciaŠport13.2.2021

Od pondelka do piatka ružomberské basketbalistky opäť zarezávali pod vedením hlavného kouča Juraja Suju, ktorý sa k dievčatám vrátil po týždňovej misii pri národnom tíme, s ktorým postúpil na európsky šampionát.

Po reprezentačnej pauze sme sa predovšetkým chceli dať dokopy, aby od pondelka už družstvo naplno pracovalo v kompletnom zložení. Len v stredu sa k dievčatám pridala Teodora Turudičová, ktorá bola k dispozícii srbskej reprezentácii. Vôbec s nami netrénovala Nicole Enabosiová. Hráčka s nigérijskou reprezentáciou absolvovala v USA prípravný kemp na olympiádu v Tokiu. Po ňom dostala ešte dva dni voľna, aby si mohla odskočiť aj domov,“ vysvetľoval Suja. V stretnutí Srbska, ktoré z prvého miesta v skupine si zabezpečilo miestenku na „Európe“, proti Litve (96:61) v Istanbule, Turudičová odohrala jedenásť minút.

Tréner Ruže počas dvojfázových tréningov chcel sa zamerať aj na oživenie kondičky, streľbu, či hru štyroch proti štyrom. „Bol to dosť nesúrodý týždeň, vyskytli sa tiež nejaké boľačky, čiže nemožno povedať, že naše zámery boli splnené do bodky, ale inak v pohode. Jemne nám vyšiel tiež herný plán, aj so 14 – ročnou Ninou Oravcovou sme vytvorili dve štvorky, ktoré si medzi sebou zahrali. Ďalšie dve žiačky sa do tréningového procesu nemohli zapojiť, Mária Štefančová stojí kvôli zlomenej nohe a Sophie Krettová má už dlhšie vykĺbený prst na ruke.“

Na spoločných tréningoch sme vídali aj reprezentačnú rozohrávačku Radku Stašovú, ktorá sa hotuje na návrat po operácii achilovky. „V niektorých častiach tréningu sa Radka zapájala, ale ešte to nie je ono. Uvidíme, ako bude vyzerať budúci týždeň. Ak všetko pôjde správnym smerom, v sobotu v Košiciach by mohla na dve-tri minúty zase privoňať k zápasovej atmosfére. Dúfam, že proti Piešťanom už bude družstvu aj nápomocná,“ pripojil Suja.

V extralige basketbalistiek je prestávka do 20. februára, keď v 4. kole nadstavby Ruža si zmeria sily s Young Angels Košice na palubovke súperiek. Potom (27. februára) v Koniarni privíta aktuálneho lídra tabuľky Piešťanské Čajky. Len mimochodom, tie počas pauzy angažovali ďalšiu cudzinku, americkú rozohrávačku Samanthu MacKayovú.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia