V stredu semifinálová odveta Slovenského pohára: Ružomberok - Dunajská Streda

V stredu semifinálová odveta Slovenského pohára: Ružomberok - Dunajská Streda

RedakciaŠport23.6.2020

Len o kúsok lepšie karty pred zajtrajším odvetným duelom Slovnaft Cupu drží Ružomberok, keďže pred týždňom v Dunajskej Strede remizoval 1:1, no všetko je úplne otvorené.

Predovšetkým takticky potrebujeme mimoriadne dôležitý zápas zvládnuť a doma potvrdiť dobrý výsledok z vonku. Hoci mužstvu na postup stačí bezgólová remíza, v žiadnom prípade sa nemôžeme zatiahnuť do obrany. Našim plánom je dať gól,“ dal sa počuť hlavný kouč MFK Ružomberok Ján Haspra. „Dunajská Streda má výborný tím, o čom sme sa presvedčili aj v prvom meraní síl. Rozdáme si to chlapsky na ihrisku a pevne verím, že po dvojzápase sa my budeme radovať. Ak to vyjde, pôjde o úžasný úspech. Možno ani verejnosť si neuvedomuje, čo by postup nášho mladého kolektívu do finále znamenal.“

Futbalová Ruža má za sebou už tri finálové účasti v národnej pohárovej súťaži – v roku 2001 v Dubnici podľahla Interu Bratislava 0:1, v roku 2006 v Bratislave na Pasienkoch získala cennú trofej, keď po bezgólovej remíze s Trnavou uspela na pokutové kopy 4:3 a v roku 2018 v Trnave prehrala so Slovanom Bratislava 1:3. 

Pri triumfe spred štrnástich rokov bol aj súčasný Hasprov asistent Marek Sapara, vtedy muž s kapitánskou páskou. „Pre mňa je to také dejavú. Niečo podobné som už párkrát zažil počas svojej aktívnej hráčskej kariéry. Teraz sa mi to akosi vracia, no hlavne môj postup do finále s Ružomberkom a následné víťazstvo. Bola by to krása, keby to aj teraz vyšlo,“ rozprával Sapara. 

Na otázku, aký hlavný tromf partia spod Čebraťa by v stredu mala na DAC vytiahnuť, 38 – násobný reprezentant odvetil bez rozmýšľania. „Jednoznačne tímovosť. Naše mužstvo celú sezónu sa prezentuje ako jeden celok a nie ako partia jednotlivcov. V kabíne nemáme Messiho, ani podobné typy hráčov, čo by nad ostatnými zvlášť vyčnievali. Tento atribút ´mančaft´ vytiahol aj v nedeľu v lige v Michalovciach, hoci priestor dostali viacerí mladíci. Tiež však potvrdili silu kabíny. Pevne verím, že siahneme po ´čerešničke´, ako odmene za odvádzanú prácu počas celej sezóny,“ doložil Sapara.

Stretnutie, ktoré v priamom prenose vysiela Dvojka, má výkop o 18. hod. Zápas povedie rozhodcovská trojica Smolák – D. Hrčka, Hancko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia