V stredu tenisová extraliga: Ružomberok - Slávia STU Bratislava

V stredu tenisová extraliga: Ružomberok - Slávia STU Bratislava

RedakciaŠport9.6.2020

Ženy TK Ružomberok v pondelok prehrali v úvodnom kole tenisovej extraligy v Piešťanoch s TK Kúpele 1:4 a v najvyššej súťaži pokračujú v „pavúku“ o 5. – 8. miesto.

Vlani tretí tím domácej elitnej súťaže nič nenechal na náhodu a vyrukoval s veľmi silnou zostavou. „Chýbala akurát Magdaléna Rybárikovou, čo sa dalo aj čakať, no inak Piešťany vytiahli všetko najlepšie zo svojej súpisky. Napríklad mladá Michaela Kadlečková už chodí po juniorských grandslamoch. Tomuto súperovi sme aj vlani podľahli 1:4, ale v pondelok mal ešte nabitejší tím,“ rozprával nehrajúci kapitán ružomberského družstva Jaroslav Taraj.

Jediný bod hostiek získala česká legionárka Hana Pektorová, ktorá zdolala Lauru Stratíkovú 6:4, 6:1. Sľubne svoje duely rozohrali aj ďalšie tri hráčky, keď prvý set ovládli Zuzana Legerská i Daniela Hláčiková a Romana Tarajová zase v úvodnej „sade“ viedla 5:2, no napokon súperka otočila stav na 5:7. „Naše dievčatá nepokračovali v nasadenom tempe, naopak domáce hráčky ešte svoj výkon vygradovali. Určite u nás svoje urobila aj dlhá zápasová pauza, či kondícia. Napriek jasnej prehre, neboli sme vysokofavorizovaným Piešťanom slabým súperom. Celý zápas vydržalo aj počasie, hoci dažďové kvapky boli na spadnutie,“ pokračoval Taraj.

Zajtra (10. júna) si ružomberské tenistky v 2. kole zmerajú sily so Sláviou STU Bratislava, ktorá má vo svojom strede aj republikovú „dvojku“ Annu Karolínu Schmiedlovú. Slávistky v pondelok podľahli Slovanu Bratislava len tesne 3:4, keď siahali po prekvapení, Schmiedlová proti švajčiarskej hviezde a ôsmej hráčke svetového rebríčka Belinde Benčičovej mala v tajbrejku dokonca mečbal.

Ružomberok by zajtra od 9. hod. mal vyzvať Sláviu STU na svojich dvorcoch na ulici Dušana Makovického. Škrt v plánoch ale môže spraviť počasie. Meterológovia totiž na zajtra predpovedajú dážď a búrky. V krajom prípade, podľa vyjadrenia tajomník TK Ružomberok Jozefa Virága, by sa stretnutie presunulo do haly s dvomi antukovými kurtami v Kysuckom Novom Meste. Samozrejme, cieľ je hrať doma.

Výsledky 1. kola: TC Empire Trnava – TK Žilina 5:2, Lieskovský klub LTC – TK Slávia SPU Nitra 2:5, TK Kúpele Piešťany – TK Ružomberok 4:1, TK Slávia STU Bratislava – TK Slovan Bratislava 3:4.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia