V stredu vo FIBA Cupe žien: Ružomberok - Minsk

V stredu vo FIBA Cupe žien: Ružomberok - Minsk

RedakciaŠport3.12.2019

Ružomberské basketbalistky v stredu (4. decembra) vyrukujú do svojej poslednej bitky v D skupine Európskeho pohára FIBA. V Koniarni o 17:00. hod. si športové zbrane skrížia s bieloruským šampiónom Cmoki Minsk.

Kým ich súper má na svojom konte dve víťazstvá a tri pomerne nízke prehry, tak náš pohárový zástupca sa na záver svojej púte „Európou“ pokúsi aspoň o jednu korisť. Už v predchádzajúcom kole Ruža bola blízko vymazania nuly v kolónke výhier, no napokon v tureckej Antakyi podľahla tímu Hatay Büyükşehir Belediye o jediný „bodík“ - 79:80. Slovenský majster pred týždňom len siahal po prekvapení, naopak Minsk sa oň aj postaral a ruskému Krasnojarsku, navyše pod jeho košmi, pripravil prvú prehru v súťaži (68:70).

Keďže Ružomberok už nemá žiadnu šancu prebojovať sa do ďalšej fázy FIBA Cupu, mohla by zdať, že dievčatám o nič nepôjde, ale stále ide o veľa. Každý pozitívny výsledok na takejto medzinárodnej scéne sa ráta a aj „baby“ úspech, ako odmenu za tvrdú prácu, potrebujú ako soľ.

Pred stredajším zápasom sme hovorili s trénerom ružomberských žien Jurajom Sujom.

Je tu posledná možnosť pripísať si aj víťaznú čiarku, čo vy na to?

„Áno, ale očakávam veľmi ťažký duel. Uvidíme, ako sa nám podarí hlavne fyzicky dievčatá nastaviť, lebo vidno na nich únavu. Tá bola zrejmá už v poslednom extraligovom zápase proti Šamorínu. Momentálne nevieme, či nastúpi Michaela Feketeová, ktorá v nedeľu pre problémy s kolenom stála. Ak aj áno, bude to po štyroch dňoch voľna.“

Čo by družstvo do súboja proti Minsku malo priniesť z minulého zápasu v Turecku?

„Určite útočné sebavedomie. Vpredu sme hrali veľmi dobre, rozumne, dievčatá sa s loptou bavili. Želal by som si rovnaký útočný komfort a plus pridať v obrane.“

Prvé vzájomné stretnutie ste v Bielorusku prehrali 53:64, čím sa vtedy prezentoval domáci tím?

Počas zápasu Minsk zväčša vyťahujú zónovú obranu 2 – 3. Týmto štýlom núti súpera k streľbe zvonku. Družstvo ťaží z úspešných trojkových pokusov, no svoju silu má aj pod košmi, tu sa hlavne opiera o dve kvalitné pivotky Američanku Šidomovú a Bielorusku Gasperovú. Takisto ide o skúsený tím. Hoci nie je ničím výnimočný, tento rok sa mu azda až nad očakávanie vo FIBA Cupe darí."

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia