V stretnutí Ružomberok - Sereď aj o prvý flek v tabuľke

V stretnutí Ružomberok - Sereď aj o prvý "flek" v tabuľke

RedakciaŠport23.4.2021

Zajtra (24. apríla) futbalisti MFK Ružomberok do odvetnej časti fortunaligovej nadstavby o udržanie sa o 15.30 hod. vyzvú ŠKF iClinic Sereď.

V Seredi v zime došlo k väčšiemu personálnemu prievanu. ŠKF opustilo niekoľko zahraničných hráčov, naopak káder poslovenčili. Na trénerskej stoličke Petra Léranta vystriedal Čech František Šturma. Seredský dres oblieka aj exružomberčan Miloš Lačný. V dolnej šestke sa mužstvu darí, keď štyri zápasy (z piatich) vyhralo, z toho tri za sebou a len raz vyšlo naprázdno (v Senici – 0:1).

Nepoviem nič nové, len to, čo aj pred minulými zápasmi v skupine o 7. - 12. miesto. Moje vyjadrenia sa už podobajú ako vajce vajcu. Opäť musím zdôrazniť, že ide oveľa. Potrebujeme získať ďalšie tri body, aby boj o záchranu bol čo najskôr za nami,“ dal sa počuť ružomberský kouč Ján Haspra.

Futbalisti spod Čebaraťa v posledných dvoch vystúpeniach naplno zabodovali, keď v Senici a doma s Pohroním vyhrali zhodne 1:0. V jeseni, od 9. do 11. kola, dokázal Ružomberok trikrát v rade zvíťaziť (so Zlatými Moravcami 2:1, v Senici 2:1 a so Žilinou 2:1), čo je (zatiaľ) jeho sezónne maximum. „V takejto nabitej súťaži by nám akákoľvek séria padla vhod. Len takto mužstvo má šancu odskočiť svojim súperom a tiež získať prepotrebný pokoj na svoje kopačky,“ vravel ďalej Haspra.

Zajtra pôjde to bude aj priamy súboj o aktuálne vedúcu pozíciu v spodnej „šestke“ , medzi druhým 32 - bodovým Ružomberkom a 34 - bodovým ŠKF. „Prioritou sú tri body, no samozrejme, zároveň túžime i po čo najlepšom umiestnení v našej skupine, kde chceme zabojovať o prvenstvo. Treba nadviazať na predchádzajúce dve úspešné stretnutia,“ konštatoval stredopoliar MFK Tichomír Kostadinov. „Sereď dala dokopy viacerých skúsených futbalistov a počas zimnej prestávky sa posilnila. Je to nepríjemný súper. Naše vzájomné zápasy bývajú vyrovnané, s minimom gólov. V tejto a ani v minulej sezóne, sme Sereď nezdolali, dúfam, že teraz sa to podarí,“ doplnil reprezentant Severného Macedónska.

Okrem dlhodobého maróda T. Bobčeka, bude domácemu tímu chýbať aj zranený Ďungel a vykartovaný kapitán J. Maslo.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 2 výhry, 5 remíz, 2 prehry, skóre 6:7.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia