V súboji fortunaligistov prehra Ružomberka

V súboji fortunaligistov prehra Ružomberka

RedakciaŠport30.1.2021

Futbalisti MFK Ružomberok vo svojom štvrtom prípravnom stretnutí na umelej tráve v Žiari nad Hronom podľahli Pohroniu 0:2. Pre domácich to bola generálka na jarnú časť, keďže 6. februára mužstvo čaká jesenná dohráva proti Nitre, naopak Liptáci budúcu sobotu odohrajú svoj posledný nesúťažný duel, keď pod Čebraťom privítajú FC Košice.

Najprv to bola viac – menej vyrovnaná partia, no postupne aktivitu prevzali hostia. Tlačili sa pred „svätyňu“ Hrdličku, ale chýbala taká finálna fáza, aby prevahu pretavila v čisté šance. Azda najväčšiu príležitosť na skórovanie mal Gerec. Do druhej „polky“ s väčším útočným apetítom sa vrhli Žiarania, ktorí v tejto fáze stretnutia boli aj celkove iniciatívnejší a Afričanom Allieuom Faderom sa dvakrát strelecky presadili.

V 77. min. Blahút potiahol akciu domácich po pravej strane, v hĺbke šestnástky MFK našiel Faderu a futbalista z Gambie z bezprostrednej blízkosti prestrelil Krajčírika. O päť minút na to Fadera zvýšil na 2:0, keď mu tutovku nahotoval Chvěja. Vzápätí na druhej strane Kubík trafil žrď.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Aj na tento zápas sa musíme pozerať z dvoch uhlov. V prvej polovici, keď sme hrali v zostave, ktorá by sa mohla podobať súťažnej, tak bolo všetko v poriadku. Chlapci sa dostali do šancí, no skončilo to bez gólového efektu. Dôrazný súper nás trošku zaskočil zvýšenou agresivitou, avšak tú musíme čakať aj v lige. Aj s tým sme sa vysporiadali. Tiež defenzíva v tejto časti stretnutia slušne fungovala. Potom sme naše rady výraznejšie prestriedali. Znovu na ihrisku bola naraz viac mladosti a určitá neskúsenosť pri bránení sa trochu prejavila. Napriek prehre, celkove stretnutie hodnotím veľmi kladne. Kvalitný súper a výborný zápas.“

Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa – MFK Ružomberok 2:0 (0:0)

Góly: 77. a 82. Fadera.

Pohronie: Hrdlička – Petrák, Pavlík, Štrba, Britto, Bangala, Weir, Chvěja, Galuška, Badalo, Adler. Striedali: Blahút, Mazáň. Ladji, Fadera, Ellie, Župa,

MFK: Krajčírik – Čurma, Mrva, Mojžiš, Zsigmund, Luterán, Brenkus, Kubík, Kojnok, Gerec, Regáli. Striedali: Luka, Madleňák, Filinský, R. Kružliak, Macejko, Ďungel, Rakyta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia