V súboji tabuľkových susedov Ružomberok proti Trnave

V súboji tabuľkových susedov Ružomberok proti Trnave

RedakciaŠport6.11.2020

Zajtra (7. novembra) v 13. kole Fortuna ligy o 17. hod. futbalisti MFK Ružomberok vyzvú Spartak Trnava. Pôjde o súboj 16 – bodových mužstiev zo siedmej a šiestej priečky aktuálnej tabuľky. V predchádzajúcom kole títo súperi ťahali za kratší koniec povrazu, „Bíli andeli“ doma podľahli Michalovciam 1:2 a Ruža Trenčínu (v Žiline) 1:3.

Prvé meranie síl v súťažnom ročníku 2020/2021 na Štadióna A. Malatinského skončilo víťazstvom domácich 3:1. Vtedy Spartak viedol tréner Marián Šarmír, no po šiestich zápasoch, po prehre so Slovanom (0:2) vo vlastnom „hrade“, nastala zmena, keď na lavičku zasadol Norbert Hrnčár, ktorý má za sebou aj misiu pod Čebraťom (sezóny 2016/2017 a 2017/2018).

Nič iné ako víťazstvo si nepripúšťame,“ vyhlásil kouč ružomberských futbalistov Ján Haspra. „Dôležitosť zápasu podčiarkuje aj fakt, že po tomto kole nasleduje asociačná prestávka. Preto dva týždne bude mužstvo len trénovať a tak tri body, aj kvôli dobrej nálade, potrebuje kabína ako soľ. Stretnú sa dve úplne vyrovnané mužstva, takže bude to bitka kto z koho.“

Na adresu súpera Haspra uviedol: „Súčasná Trnava je stále vo fáze tvorby mužstva. Do kádra pribudlo strašne veľa nových hráčov. Smelo možno povedať, že v ´mančafte´ je skĺbená skúsenosť s mladosťou, no nechýba ani stredná generácia. Z tohto zorného uhla takmer ideálne vyvážené mužstvo.“

Naposledy Ružomberok proti Trenčínu prespal prvý polčas a obrat v druhom, hoci mužstvo bolo naň našliapnuté, sa mu nepodaril. „Musíme sa chytiť hneď od začiatku, od prvej minúty. S Trenčínom to do prestávky bolo zlé, no zároveň treba priznať, že domáci v tejto časti stretnutia hrali veľmi dobre. My sme sa spoliehali na brejky, žiaľ táto taktika nevychádzala. A vedúci gól posadil AS do sedla. Zajtra sa zase chceme nakopnúť, no isto rovnaký plán má aj súper,“ dal sa počuť stredopoliar MFK Tihomir Kostadinov. Reprezentant Severného Macedónska jedným dychom pripomenul, že hneď po stretnutí letí domov, keďže bol nominovaný na barážový duel o postup na európsky šampionát proti Gruzínsku. „Nielen ja, ale celé Severné Macedónsko sa teší na historický zápas pre našu krajinu. Dúfam, že ho zvládneme a pôjdeme na EURO,“ uviedol 24 – ročný chlapík, ktorý vo Fortuna lige odohral už 104 stretnutí.

Na domácej súpiske naďalej budú absentovať mená Kojnoka a Zsigmunda.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 25 výhier, 19 remíz, 25 prehier, skóre 83:83.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia