V súboji tímov, ktoré naposledy uspeli vonku, Ružomberok proti Pohroniu

V súboji tímov, ktoré naposledy uspeli vonku, Ružomberok proti Pohroniu

RedakciaŠport16.4.2021

Zajtra (17. apríla) si v 5. kole našej najvyššej futbalovej súťaže, v skupine o 7. - 12. miesto, ružomberskí futbalisti zmerajú sily s Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa. Pôjde o súboj dvoch 29 – bodových tímov, ktorým v dolnej „šestke“ patrí tretia, resp. druhá priečka. Oba celky naposledy vonku naplno zabodovali – mužstvo od Hronu v Michalovciach (2:1) a Liptáci v Senici (1:0).

Pohronie bolo po jeseni na poslednom mieste, avšak s dvomi zápasmi k dobru. Zima v tamojšom klube vyústila doslova v revolúciu. Nielenže kabíne bol predstavený nový kouč Čech Jan Kameník, ale ani v kádri nezostal kameň na kameni. Na hráčskej súpiske sa objavilo dvanásť nových mien, keď klub stavil hlavne na cudzinu a s desiatimi hráčmi sa tamojší funkcionári rozlúčili.

Pohronie sa počas zimnej prestávky veľmi umne a kvalitne posilnilo. Je to diametrálne iný tím, než nastupoval v jesennej časti. Klub získal individuality, ktoré možno časom sa dokážu presadiť aj v lepších ligách. V každom prípade si trúfame na úspešný výsledok. Bolo by veľmi pekné potvrdiť tri body zo Senice, no chlapcov nečaká nič ľahké,“ dal sa počuť tréner Ruže Ján Haspra.

Len druhé víťazstvo na ihrisku súpera šatňu pozitívne nabudilo. „Samozrejme, nálada je lepšia, no všetko treba držať v takých intenciách, aby tej radosti nebolo príliš. To je úloha nás trénerov. Hráči zase musia dokázať vlastnými silami a obrovskou vervou nepríjemného súpera zlomiť,“ pokračoval Haspra a k nedávnej väčšej návšteve covidu v útrobách A mužstva pripojil: „Na niektorých chlapcoch vidno, že ešte nie sú úplne v poriadku, dvaja-traja mali i nejaké tréningové úľavy. Je to však podstatne lepšie než pred týždňom.“

Aj stredopoliar MFK Adam Brenkus plne rešpektuje futbalové umenie súpera. „Do mužstva prišlo veľa legionárov, viacerí sú naozaj dobrí. Mňa zvlášť zaujal útočník Adler Da Silva, je to vynikajúci futbalista. Takisto českí hráči zvýšili silu Pohronia.“ Ani Brenkus si nič iné, ako víťazný plán nepripúšťa. „Doma musíme pridať ďalšie tri body, hneď sa nám bude v kabíne lepšie dýchať. Podobne ako v Nitre, znovu predpokladám veľký boj. Veď všetkých šesť mužstiev stále hrá o záchranu.“

V základnej časti sa súperi rozišli vždy s remízou – pod Čebraťom 0:0 a v Žiari nad Hronom 2:2, keď za hostí dvakrát skóroval Regáli. „Hasprovcom“ bude chýbať dlhodobejší maród T. Bobček a otáznik visí nad štartmi Takáča, Ďungela a Kubíka.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 1 víťazstvo, 3 remízy, 1 prehra, skóre 4:4.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia