V tenise len extraliga, nižšie súťaže i mládežnícke sú pre rok 2020 vyzmizíkované

V tenise len extraliga, nižšie súťaže i mládežnícke sú pre rok 2020 "vyzmizíkované"

RedakciaŠport16.5.2020

Slovenský tenisový zväz zrušil všetky pravidelné súťaže družstiev okrem extraligy mužov a žien. K tomu ešte ponechal detský Davis Cup a Fed Cup.

Z jedenástich tímov TK Ružomberok si tak zahrajú len ženy v elitnej „osmičke“. Pôvodne extraliga bola naplánovaná na 27. apríla, 29. apríla a 1. mája 2020. Známe sú už nové dátumy: 8., 10. a 12. júna 2020. Ružomberčanky sa na úvod predstavia u vlani bronzových Piešťan. V 2. kole, v semifinále víťaz tejto dvojičky narazí na lepšieho zo súboja Slávia STU Bratislava – TK Slovan Bratislava a porazení sa stretnú v skupine o 4. - 8. miesto. Isté je, že na základe princípu reciprocity, druhý zápas ružomberské tenistky odohrajú, bez ohľadu na súpera, na svojej antuke.

Čo sa týka programu extraligy, je to čerstvá infomácia. Družstvo sme mali nastavené na pôvodné termíny. V prvom rade musíme dať hráčky, pretože máme niektoré aj hosťujúce, dokopy a samozrejme spraviť nejakú prípravu. Nezakrývam, vzhľadom na koronakrízu, bude to trochu i o improvizácii. Na súpiske je tiež Češka Hana Pektorová, lenže, ak budú platiť súčasné pravidlá pri prechode cez hranice, neviem si predstaviť, že by hrala. Pre nás určite je pozitívom, že nikto súťaž neopustí. Tým netvrdím, že nechceme čo najlepšie obstáť,“ uviedol nehrajúci kapitán Ružomberčaniek Jaroslav Taraj. Pred rokom jeho „babám“ patrila v najvyššej súťaži šiesta priečka.

Čo sa týka podujatí jednotlivcov, tie sa totálne nestali obeťou pandémie. V jednotlivých kategóriách sa uskutočnia majstrovstvá republiky a tenisti sa môžu tešiť aj na celoslovenské turnaje tried A, B, C a D, ktoré sú naplánované od 1. júna 2020. To znamená, že konať by sa mali aj všetky štyri "podniky", čo zväz „priklepol“ TK Ružomberok. Len mimochodom, jeho kurty boli znovu otvorené 22. apríla 2020, hneď v prvej fáze uvoľnenia niektorých opatrení, keď „zelenú“ dostali vonkajšie športoviská.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia