V tenisovej extralige po Slovane, aj s Nitrou 0:5

V tenisovej extralige po Slovane, aj s Nitrou 0:5

RedakciaŠport19.5.2021

Dnes ružomberské tenistky v 2. kole extraligy žien, v „pavúku“ o 5. - 8. miesto prehrali so Sláviou SPU Nitra 0:5, keď nezískali žiadny set a na „gemy“ podľahli 14:60.

Okolo ôsmej hodiny sa na kurty pod Čebraťom spustil lejak, našťastie išlo len o krátku prehánku. A tak družstvo TK Ružomberok tento raz mohlo domáci duel odohrať na vlastnej antuke, kým v úvodnom kole (v súboji so Slovanom Bratislava - 0:5) sa tímy presúvali do haly v Liptovskom Mikuláši.

Opäť to bola záležitosť favorizovaných hostiek, ružomberská ekipa na „baby“ spod Zobora nestačila. „Bojujeme v rámci našich možností – hráčskych, tréningových i finančných. Navyše družstvo postihli aj viaceré zranenia. Kvôli nim neboli k dispozícii Zuzana Legerská a Barbora Šašková, navyše v samotnom zápase chrbát zradil Emmu Karasovú a tak musela svoj duel skrečovať,“ hodnotil nehrajúci kapitán TK Ružomberok Jaroslav Taraj.

Domáce dievčatá sa snažili, no veľmi rýchlo bolo jasné, kto celé stretnutie suverénne ovládne. „Slovanistky boli absolútne profesionálky. Nitra sa ukázala o niečo prijateľnejší súper, čo potvrdili aj niektoré výmeny, no taktiež je o dáky level inde. Vidno, že jej hráčky pravidelne trénujú a my sa s nimi nemôžeme ani len porovnávať,“ dodal Taraj.

V piatok (21. mája) v zápase o 7. - 8. miesto, teda o záchranu v najvyššej súťaži, Ružomberok o 9. hod. nastúpi v Lieskovci proti LTC. Ten dnes zostal na štíte Slávie STU Bratislava tiež 0:5.

TK Ružomberok – Slávia SPU Nitra 0:5

Húšťová – A. Hradecká 2:6, 2:6, Kucbelová – L. Hradecká 1:6, 0:6, Birčeková – Vargová 0:6, 0:6, Karasová – Slabá 1:4, skreč., Pektorová – Kubáňpvá 4:6, 4:6.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia