V Trenčíne Luterán prestrihol dlhé čakanie

V Trenčíne Luterán prestrihol dlhé čakanie

RedakciaŠport18.8.2021

Vlani v decembri prišiel do Ružomberka z Popradu. Vtedy Oliver Luterán s fortunaligistom podpísal štvorročný kontrakt. V jeseni sa v našej najvyššej súťaži len trikrát, aj to na chvíľu, dostal na ihrisko. Spolu to bolo (v stretnutiach v Žiline, doma s Michalovcami a v Žiari nad Hronom proti Pohroniu) diétnych tridsaťštyri minút. V 4. kole Fortuna ligy v Trenčíne (1:1) sa východniar (konečne) dočkal celozápasového debutu.

Od začiatku som nastúpil aj v poslednom kole uplynulého súťažného ročníka v Žiari nad Hronom, lenže po vylúčení Lukáša Kojnoka ma tréneri stiahli už v 24. min,“ vrátil sa trochu späť Luterán, ktorý čochvíľa (6. septembra) oslávi svoje dvadsiate narodeniny.

Za povšimnutie stojí, že týždeň pred duelom pod Čákovým hradom odohral Luterán druhý polčas za treťoligovú „farmu“ Oravské Veselé v Martine (0:1). „Takmer do poslednej chvíle som nevedel, či vôbec na tento zápas vybehnem. V týždni, v utorok som pre menšie zranenie členka bol nútený predčasne skončiť tréning a ďalší deň som mal úplne voľno. Vtedy by ma ani nenapadlo, že hneď ďalší víkend dostanem plnú minutáž v prvoligovom stretnutí.“

O výkone mladého stredopoliara na Sihoti išli len pozitívne referencie. „Som veľmi šťastný za prejavenú dôveru. Zo svojho výkonu, hoci niektoré situácie sa dali aj lepšie vyriešiť, som mal príjemné pocity. Takisto tréner hodnotil trenčianske vystúpenie pozitívne. Mojou úlohou bolo získavať lopty v strede poľa – odoberať ich súperovi a zbierať odrazené. Tiež som mal vypĺňať priestor pred stopérmi. Som rád, že celkove sme zápas dobre zvládli, hoci, keď sa pozrieme na šance, pokojne sa dalo aj vyhrať. Bod z Trenčína sa však ráta.“

Keďže Ružomberok nemá „béčko“, Luterán v jeseni bol takmer bez zápasovej praxe. „Veru, ťažko sa hľadala motivácia. Iba tréningy, pričom v lige som sa na ihrisko nedostával. Lenže oplatilo sa makať a teraz to prišlo. Myslím si, že aj dobre som a chopil svojej šance,“ doplnil chalan, ktorý už v šestnástich okúsil dospelácky futbal a ako sedemnásťročný hrával II. ligu za Poprad.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia