V trénerskej ankete piaty flek J. Hasprovi, ml.

V trénerskej ankete piaty "flek" J. Hasprovi, ml.

RedakciaŠport12.3.2021

Oficiálne vyhlásenie Futbalistu roka 2020 (Cena Jána Popluhára) a ďalších ankiet republikových ankiet „koženej“ je naplánované na 25. marca. Vtedy sa aj verejnosť dozvie mená laureátov. Organizátori už ale zverejnili nominácie, či ďalšie poradia.

V ankete Tréner roka 2020 (Cena Jozefa Vengloša) na 5. mieste skončil kouč MFK Ružomberok Ján Haspra, pričom víťaz vzíde z trojice Ján Kozák, ml. (Slovan Bratislava), Pavol Staňo (MŠK Žilina) a Vladimír Weiss, st. (reprezentácia Gruzínska).

Túto správu som sa dozvedel od kamarátov, ktorí mi gratulovali. Samozrejme, veľmi si všetky hlasy vážim. Je to veľké ocenenie nielenvlastnej práce, ale takisto mojich kolegov a hlavne hráčov. Predchádzajúcu sezónu sme mali celkom úspešnú, určite to pri hlasovaní zavážilo,“ uviedol pre náš portál 52 – ročný Haspra, ml.

V ankete Najlepší futbalista do 21 rokov (Cena Petra Dubovského) štvrtá priečka patrí Ladislavovi Almásimu, ktorý v uplynulom roku pôsobil pod Čebraťom a v zime odišiel na hosťovanie do ruského Achmetu Groznyj. Na novej adrese hrotový útočník už začal zbierať aj prvé zápasové minúty.

Najlepší tréner roka – ďalšie poradie: 4. Bernd Storck (Dunajská Streda) 20 bodov, 5. Ján Haspra (MFK Ružomberok) 18, 6. Adrián Guľa (Plzeň) a Štefan Tarkovič (reprezentácia Slovenska) po 7, 8. Ľuboš Benkovský (Zlaté Moravce) a Martin Ševela (Ľubin) po 6, 10. Zsolt Hornyák (Puskásova akadémia) 5. Celkove hlasy dostalo 20 trénerov.

Najlepší futbalista do 21 rokov – ďalšie poradie: 3. Peter Pokorný (Liefering/St. Pölten) 2 body, 4. Ladislav Almási (MFK Ružomberok), Miroslav Gono (MŠK Žilina), Samuel Petráš (MŠK Žilina) a Tomáš Suslov (Groningen) po 1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia