V tréningovej partii Ruža remizovala s Pohroním 1:1

V tréningovej partii Ruža remizovala s Pohroním 1:1

RedakciaŠport23.5.2020

Prázdne obe tribúny, zatvorené kabíny, takisto sveteľná tabuľa pokračovala vo svojom „spánku“, no predsa, po jedenástich týždňoch, sa v sobotu (23. mája) pod Čebraťom hral futbalový zápas. Úplne neoficiálny, iba so statusom tréningový, i tak pre oba tábory veľmi vítaný a osožný.

Priateľská „bitka“ medzi dvomi fortunaligistami, MFK Ružomberok a Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa sa skončila „egálom“ 1:1. Výsledok však nebol vôbec podstatný. Veď napokon nevojde ani do žiadnych štatistík.

Tréner MFK Ján Haspra na otvorenie zápasu poslal týchto jedenásť mužov: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Mojžiš, Kmeť, Múdry, Takáč, Kojnok, Regáli, T. Bobček, Almási. V závere prvej „polky“ a potom v druhej prišli na ihrisko ďalší hráči, medzi žrde J. Červeň a do poľa Gerec, V. Jedinák, Mário Almaský, Mir. Almaský, Holub, Madleňák, Jonec, R. Kružliak, Kudlička, Novotný, Dopater, Brenkus a Ďungel.

V úvode najprv „tutovku“ hlavou zavraždil domáci Regáli, potom na druhej strane ďalekonosný projektil, ktorý Krajčírik vytlačil nad, vyslal Abrahám a aj ďalej sa hralo celkom svižne a zaujímavo. Domáci gól v 69. min. zaznamenal R. Kružliak, o desať minút na to Matič vyrovnal a remízou sa aj príjemná tréningová „seansa“ skončila.

Bola to dobrá próba. Po dlhej prestávke náš výkon bol trošku kostrbatý, no všetci sme vďační za túto príležitosť. Každému z nás už veľmi chýbal zápasový rytmus. Nedá sa to samozrejme porovnať s ligou, ale bolo to o niečom inom ako tréningy. Ten pravý náboj však zažijeme až keď zase prídu ´majstráky´. Hlavne, že máme sa na čo tešiť, že sezóna pokračuje,“ rozprával kapitán domácej družiny Ján Maslo.

Dlhoočakávaný návrat do 90 – minútových osídiel si pochvaľoval tiež tréner MFK Ján Haspra. „Sú to veľmi príjemné pocity,“ vyhlásil prvý muž ružomberskej lavičky. „Chlapci už nehrali medzi sebou, ale proti skutočnému súperovi, navyše z najvyššej súťaže. Stretnutie prinieslo pekné momenty, ale i hluchšie chvíľky, čo je logické, veď hráčom strašne dlho chýbala lopta na kopačkách. Z toho vyplývali aj nepresnosti. Celkove však môžem vysloviť maximálnu spokojnosť.“

Rovnaké hlasy zazneli aj z kuchyne Pohronia. „Konečne zápas a všetko dopadlo tak, ako malo. Tiež je dôležité, že nikto sa nezranil. Chalani si to určite užili. V prvom polčase predviedli celkom slušný kombinačný futbal,“ hodnotil kouč hostí Mikuláš Radványi. „Už sme sa tohto momentu nevedeli dočkať. Samozrejme, zápasový výpadok bolo cítiť, ale s pribúdajúcimi minútami sme sa dostávali do tempa. Podľa mňa, už sa to podobalo vážnemu ligovému zápasu. Teší nás, že sme si mohli zahrať na krásnom ihrisku,“ pripojil šéf šatne Žiaranov Lukáš Pelegríni.

Znovu sa k svojej robote dostali aj strážcovia futbalových noriem. „Určite, veľmi mi chýbalo rozhodovania, aj taká pravá fyzická aktivita. Potešilo ma, keď som bolo oslovený. Nikdy neodmietnem, keď môžem ísť pískať mužstvám z vyšších súťaží, je vždy cenná skúsenosť,“ dal sa počuť len 23 – ročný hlavný arbiter Michal Dančo z Hubovej, ktorému na čiarach pomáhali Mária Súkeníková a Filip Matej.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia