V Trnave mali ísť podľa iných nót

V Trnave mali ísť podľa iných nót

RedakciaŠport5.7.2020

Futbalisti MFK Ružomberok po štyroch dueloch bez prehry (v Slovnaft Cupe s Dunajskou Stredou – 1:1 a 3:0 a vo Fortuna lige v Michalovciach – 1:1 a doma so Žilinou 2:1) si aj do tretice v aktuálnej sezóne vylámali zuby na trnavskom Spartaku (0:2).

Bol to zápas, ktorý mužstvu nevyšiel nielen výsledkovo, ale ani herne. „Je pravda, že naše možnosti na vyrovnanie zostali nevyužité, avšak za predvedený výkon sme si v Trnave nezaslúžili bodovať. Domáci hráči viac chceli ako naši, do zápasu dokázali zakomponovať svoje srdcia, nám práve to chýbalo,“ konštatoval ružomberský tréner Ján Haspru, ktorý, napriek pozmenenej zostave, mal iné predstavy o prvoligovej sobote.

Aj samotní hráči si boli dobre vedomí, že to z ich strany nebolo príťažlivé vystúpenie. „U mňa jednoznačne prevažujú negatívne pocity. Jednak sa prehralo a nepredviedli sme ani hru, ktorá sa od nás čakala,“ kriticky hodnotil stretnutie muž z ružomberskej defenzívy Alexander Mojžiš. „Pomalšie sme sa rozbiehali, nepremenená penalta Spartaka nás trochu povzbudila, no vzápätí súper skóroval, čím nás zase uzemnil. Musím však priznať, bol to pekný gól, veru vydarená strela. Za stavu 1:0 pre domácich stále bolo všetko otvorené. Snažili sme sa nepriaznivý stav zvrátiť, lenže keď nepremeníte šance, ťažko môžete pomýšľať na nejaké body,“ doplnil 21 – ročný obranca MFK.

Azda najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal v 52. min. Martin Regáli, keď sa ocitol zoči-voči domácemu gólmanovi Dominikovi Takáčovi, lenže tesne prestrelil trnavský „obdĺžnik“. „Brankár zle loptu rozohral, využil som daný moment a pripravil si gólovú pozíciu, bohužiaľ, lopta nesmerovala medzi žrde. Pravidelne sa dostávam do šancí, ale nie a nie trafiť sieť. Verím, že čím skôr sa to už zlomí,“ vravel 26 – ročný útočník, ktorý si dokáže nájsť vhodné pozície na zakončenie, avšak gólovo mlčí od 9. novembra 2019, od víťazstva MFK v Žiline (2:1). K samotnému stretnutiu Regáli pripojil: „Prvých 35 minút bolo z našej strany naozaj zlých. Pred stredajším finále Slovenského pohára sa musíme z toho poučiť. Najväčšou chybou bolo, že sme si nepreberali hráčov. Až potom táto činnosť začala fungovať, preto sme aj v ďalšom priebehu mali viac z hry, žiaľ, nepodarilo sa vyrovnať. Naopak v závere sme aj druhý raz inkasovali.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia