V Trnave priamy duel o druhý flek: Spartak - MFK

V Trnave priamy duel o druhý "flek": Spartak - MFK

RedakciaŠport23.4.2022

Určite najsledovanejším zápasom 7. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul bude zajtrajší duel Spartak Trnava – MFK Ružomberok, ktorý sa začína o 17. hod. a v priamom prenose ho vysiela Dajto. Na štadióne Antona Malatinského sa stretnú dva 53 bodové mužstvá, tretí a druhý tím aktuálnej tabuľky. Očakáva sa veľká bitka o druhú priečku, za staronovým majstrom Slovanom Bratislava.

Bude to veľmi zaujímavý zápas,“ vyhlásil ružomberský kouč Peter Struhár. „Zajtrajšok vnímam ako vyvrcholenie celého nášho ligového ročníka. Všetci dobre vieme, o čo sa hrá a že Trnava sa na nás chystá. V jeseni sme ju na jej ihrisku zdolali 3:0, teraz si určite na nás dá veľký pozor. Narazíme na nepríjemného a kvalitného súpera.“

Spartak bude mať výhodu domáceho prostredia, čo je nemalý bonus. „Predpokladám, že Trnava aj s divákmi sa maximálne zmobilizuje. Naši chlapci ale radi hrajú na tamojšom štadióne. Vyhrali sme tu nad Spartakom i nedávno nad Sereďou. Dúfam, že rovnako sa nám bude dariť aj teraz,“ pripojil Struhár.

J. Maslo za vylúčenie v predchádzajúcom kole doma so Slovanom dostal od disciplinárnej komisie SFZ stopku na jedno stretnutie. Regály, ktorý pre zranenie zápas nedohral už s mužstvom normálne trénoval. Ďalší maród Mojžiš sa predovšetkým dával dokopy a všetko nasvedčuje, že obe opory Ruže by v Trnave mali byť k trénerom k dispozícii. Chýbať však bude stredopoliar Kochan, ktorý utrpel zranenie na tréningu. V zálohe však zase možno rátať s Lichým, ktorý, keďže je v MFK na hosťovaní zo Slovana, na základe dohody klubov, nemohol proti „belasým“ nastúpiť.

Dnes o jedenástej hodine Liptáci pod Čebraťom absolvujú predzápasový tréning a štrnástej autobusom naberú smer Hlohovec, kde si rozložia „prechodný stan“.

Spartakovci naposledy v Zlatých Moravciach zdolali Sereď 2:0 a v týždni v odvetnom semifinálovom dueli Slovnaft Cupu Senicu 4:0. Až na brankára Rusova, domáci by mali byť kompletní.

Rozhodujú: Ziemba - Hancko, Ferenc.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 26 výhier, 21 remíz, 26 prehier, skóre 86:84.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia