V Trutnove generálka na novú sezónu

V Trutnove generálka na novú sezónu

RedakciaŠport20.9.2018

Basketbalistky MBK Ružomberok posledné zápasové próby pred štartom „ostrej“ sezóny absolvujú na 19. ročníku medzinárodného turnaja O pohár mesta Trutnov, ktorý sa koná od 21. do 23. septembra.

V skupine „A“ si slovenský vicemajster zmeria sily s poriadajúcim BK Lokomotíva a nemeckým tímom GISA Lions SV Halle. „Neviem, aké družstvo pre nový súťažný ročník Trutnov vyskladal, keď sme vlani štartovali na tomto turnaji, mal aj dve Američanky. Vždy však ide o nepríjemného protivníka, ktorý sa snaží o rýchly basketbal a zvykne ťažiť aj z dobrej streľby. Halle v našej skupine nahradilo maďarský PINKK Pécs 421, ktorý účasť odriekol na poslednú chvíľu kvôli maródke v tíme. Nemecké družstvo, ktoré vlani vypadlo do druhej bundesligy je pre nás neznámou,“ povedal na adresu istých víkendových súperov kouč basketbalovej Ruže Juraj Suja.

V „B" skupine hrajú: DSK Basketball Nymburk, AZS AJP Gorzów (Poľ.) a Sokol Hradec Králové. Len mimochodom, Nymburk bol spolu s Ružomberkom vyžrebovaný do jednej skupiny Európskeho pohára FIBA a 25. októbra príde do Koniarne.

V piatok a v sobotu sú v Trutnove na programe zápasy v skupinách a v nedeľu prídu na rad duely o konečné umiestnenie.

Slovenská extraliga štartuje v sobotu 29. septembra, ružomberské družstvo do jej nového ročníka vstúpi už 27. septembra v Bratislave v predohrávanom stretnutí proti Slovanu.

Ružomberský program v skupine: piatok o 17:30 h.: Trutnov – MBK, sobota o 10:30 h.: MBK – Halle.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia