V. Úradník mal v jeseni strelecký apetít

V. Úradník mal v jeseni strelecký apetít

RedakciaŠport15.12.2022

Druhý tím I. futbalovej ligy starších dorastencov (U 19) MFK Ružomberok má vo svoj strede po jeseni kráľa strelcov, 13 – gólového Viktora Úradníka.

Samozrejme, že som s takým výsledkom spokojný. Ešte nikdy som nebol na čele streleckej tabuľky, ani po ´polke´ sezóny, ani po jej skončení. Dokonca, dva razy sa mi podaril docieliť hetrik. Keď sa spätne pozriem na šance, dalo sa azda ešte nejaký ´gólik´ pridať, ale, nechcem byť neskromný, rozhovoril sa futbalový talent.

„Devätnástka“ spod Čebraťa zimuje na krásnom druhom mieste, lenže keby nebola extrémne diétna na vlastnom ihrisku, len so 7 – bodovým ziskom, mohla sa cez zimu na ostatných súperov pozerať z vrchu. „Škoda, že sme doma prehrali niektoré zápasy so slabšími súpermi. Napokon stačilo na záver zdolať Košice a boli by sme prví. Žiaľ, prvý polčas bol z našej strany akýsi zaspatý, čo hostia využili na získanie dvojgólového náskoku. V druhej ´polke´ nastalo zlepšenie, no len sme znížili na 1:2,“ vravel ďalej 18 – ročný chalan, ktorý do liptovského klubu prišiel v januári 2019.

Ružomberskí starší dorastenci parádne rabovali vonku: šesť víťazstiev – jedna remíza – žiadna prehra. „Neviem, v čom to bolo, že na ihriskách súperov všetko vychádzalo úplne inak. Aj s chalanmi sme sa nad tým zamýšľali Možno nám pomohlo včasné ranné vstávanie a následná cesta autobusom,“ prehodil Viktor.

V mládežníckej kategórii Úradník žiaril, ale k trom štartom zo sezóny 2021/2022, zatiaľ ďalšie vo Fortuna lige nepridal. „Netajím, dúfal som, že aspoň v poslednom zápase proti Zlatým Moravciam vybehnem na ihrisko, že to svojim spôsobom bude zároveň odmena za moju celú jeseň. Ale nič sa nedeje, nie som sklamaný. Všetci dobre vieme, ako sa stretnutie vyvíjalo, že bolo otvorené až do konca. Čo sa týka formy, neviem, azda som sa zhoršil. Je pravda že počas jesennej časti sa mi dakedy darilo viac, inokedy menej. V súťažných zápasov, som za mužov nastúpil akurát v Slovenskom pohári v Devínskej Novej Vsi. Teší ma však, že som súčasťou prvého mužstva, s ktorým sa môžem pripravovať, čo mi jednoznačne iba prospieva. Pred sezónou nebolo vôbec jasné, kde budem denne zarezávať, či v v U 19, alebo s A mužstvom.“

Ďalšou veľkou výzvou pre nášho reprezentanta do 19 rokov by malo byť v marci druhé kolo kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2023. „Slovensko už pozná súperov, s ktorými sa stretne. Sú to Estónsko, Grécko a domáce Írsko. Mojim prvým cieľom je zase si vybojovať nomináciu,“ dodal maturant na Obchodnej akadémii v Ružomberku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia