V utorok baráž o Európsku ligu: Ružomberok - Michalovce

V utorok baráž o Európsku ligu: Ružomberok - Michalovce

RedakciaŠport13.7.2020

Hrá sa na jeden zápas a ten rozhodne. Žiadny reparát za prípadné zakopnutie neexistuje. Taký status rámcuje zajtrajšie duely play – off o miestenku v Európskej lige. O 18. hod. nastúpi MFK Ružomberok proti Zemplínu Michalovce a o dve hodiny neskôr má úvodný výkop stretnutie Spartak Trnava – AS Trenčín.

Je len pozitívne, že chlapci majú čerstvú skúsenosť z finále Slovenského pohára so Slovanom. Bol to podobný zápas, v Bratislave tiež išlo o všetko,“ rozhovoril sa ružomberský tréner Ján Haspra. „Tu nič iné neprichádza do úvahy, len vydať zo seba všetko. Play - off má svoje špecifiká, nemožno ho porovnávať so nijakým ligovým stretnutím. Musíme si dať pozor na vlastné chyby a naopak súpera k nim dotlačiť. Tiež nesmieme byť na začiatku blázniví, skôr trpezliví a v priebehu stretnutia rozhodnúť o postup do druhého kola.“

V sobotu proti Dunajskej Strede kouč MFK šetril viacerých hráčov, no mladíci, čo nastúpili, sympaticky zaujali. „V každom zápase mi niekto výkonom zamotá hlavu, čo je len plus. Uvidíme ako poskladáme mužstvo proti Michalovciam,“ doplnil Haspra, ktorý určite nebude mať k dispozícii maródov T. Bobčeka s Almásim a pravdepodobne ani Kostadinova.

Celá kabína si plne uvedomuje, že len zajtrajší úspech udrží mužstvo v hre o pohárovú Európu. „Utorok je pre nás mimoriadne dôležitý,“ zdôraznil kapitán liptovského kolektívu Ján Maslo. „Dlhodobo sa nám proti Michalovciam darí, no momentálne to nič neznamená. Ide o nepríjemného a dobre technicky vybaveného súpera. Jeho hráči dokážu podržať loptu, vedia si tiež prihrať a zakombinovať. Zhruba vieme, čo môžeme od hostí očakávať. V sobotu síce prehrali v Žiline 0:5, to nás ale nesmie pomýliť. Bude to isto ťažký duel, treba maximálne zabrať a vyhrať.

V prípade nerozhodného výsledku nasleduje predĺženie 2 x 15 min. Ak ani to neprinesie rozuzlenie, prídu na rad pokutové kopy.

Oba celky po základnej a nadstavbovej časti najvyššej súťaže získali po 32 bodov. Vďaka lepšej bilancii zo vzájomných súbojov (1 víťazstvo, 2 remízy), Ružomberok skončil piaty a futbalisti zo Zemplína šiesti.

Víťazi 1. kola play – off sa potom stretnú vo finále v piatok (17. júla) o 18. hod. na štadióne lepšie postaveného tímu v konečnej tabuľke Fortuna ligy.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 8 výhier, 7 remíz, 0 prehier, skóre 29:13.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia