V zápase Ružomberok - Piešťany (59:79) plán a realita bez prieniku

V zápase Ružomberok - Piešťany (59:79) plán a realita bez prieniku

RedakciaŠport26.2.2023

Ružomberské basketbalistky v základnej časti Niké extraligy odohrali s Piešťanskými Čajkami dve zaujímavé partie, hoci napokon úradujúcemu majstrovi podľahli pomerne jasne - 53:75 a 66:82. V prvej konfrontácii v Diplomat aréne držali s lídrom tabuľky krok v prvom polčase, keď po úvodnej štvrtine viedli 21:20 a na prestávku išli družstvá za stavu 37:34 pre Čajky. Doma zase vzdorovali svojimi súperkami takmer až do konca, veď v 36. min. strácali len „riešiteľné“ štyri body (61:65).

Avšak v nadstavbe zverenkám trénera Juraja Suju vzájomné zápasy s Piešťanmi vôbec nevyšli. Vonku pri prehre 46:65, „žili“ len otváraciu desaťminútovku (12:13) a včera v Koniarni (59:79) akoby vopred zložili svoje zbrane a už po prvej „štvrtke“ nebolo, čo riešiť – 11:29.

Celý týždeň sme sa na Piešťany pripravovali, zámer bola hlavne dobre brániť, žiaľ úvod bol veľmi zlý. Na začiatku, asi v priebehu troch minút, súperky zaznamenali desať bodov. V prvej desaťminútovke nám nič nefungovalo. Potom sme sa snažili už len doťahovať, ale ani to nevychádzalo. Chýbala koncentrácia, možno to bolo aj o ľahkovážnosti,“ hodnotila stretnutie najlepšia domáca strelkyňa, 15 – bodová Soňa Svetlíková.

Prvý polčas sa skončil 25:44 a veru nič nenasvedčovalo, že by sa Ružomberčanky mohli do zápasu vrátiť. Skôr hrozil debakel. „Cez prestávku sa motivácia nehľadala ťažko. Dobre sme vedeli, že ešte treba odohrať druhú ´polku´ a že musí byť iná ako tá otváracia. Viac sme sa v obrane snažili robiť veci, ktoré trénujeme. Myslím si, že druhý polčas bol o trochu lepší,“ pripojila pivotka Ruže.

Včera to bol zase aj priamy súboj dvoch sestier Andělových, domácej Andrey a „Čajky“ Gabriely. Bodovo vyznel 20:10 pre piešťanskú hráčku. „Ružomberské koše mi svedčia, tu mi padá viac ako inde,“ smiala sa česká reprezentantka Gabriela Andělová. Tá aj v novembri 2022 mala v Koniarni spolu (s Jurčenkovou) najlepšiu „mušku“ zo svojho tímu, no vtedy „bitku“ s Andreou prehrala 17:20 a na trojky 3:5.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia