V Žiline v stredoslovenskom derby súboj tabuľkových susedov

V Žiline v stredoslovenskom derby súboj tabuľkových susedov

RedakciaŠport2.11.2018

V sobotu (3. novembra) je na programe 14. kolo našej najvyššej futbalovej súťaže. O 13:45 hod. má výkop krajské derby MŠK Žilina – MFK Ružomberok.

Futbalisti spod Čebraťa po dvoch zádrheloch (prehra v Slovnaft Cupe v Skalici 1:4 a vo Fortuna lige v Seredi 1:3) sa predchádzajúcim duelom proti Trenčínu (1:0) opäť dostali na pozitívnu vlnu. Kouč mužstva David Holoubek dobre vie, že tento návrat by sa patrilo potvrdiť pod Dubňom, no jedným dychom upozorňuje na kvalitu protivníka: „Čaká nás ťažký súper, ktorý sa v tabuľke nachádza pred nami. Musíme rešpektovať jeho silu, navyše Žilina má výhodu domáceho prostredia.“

Ružomberčania sa pripravovali aj na žilinskú umelú trávu. „Je to špecifický povrch, hlavne na prvoligových štadiónoch. V Čechách niečo také neexistuje, no vo svete nejde o ojedinelú vec. Sú štáty, napríklad Rusko alebo severské krajiny, kde sa takáto plocha využíva. Podľa môjho názoru umelá tráva k futbalu nepatrí. Myslím si, že aj hráči jednoznačne preferujú prírodný trávnik. Danej situácii sme sa museli prispôsobiť, preto posledné tréningy mužstva boli na ´umelke´. Dúfam, že sme sa dobre pripravili a zo Žiliny neodídeme naprázdno,“ povedal pre náš portál Holoubek.

Zdravotne je celý mančaft fit, keď však zarezonovala téma zostavy, ružomberský tréner stručne odvetil: „Ešte ani sám neviem, koho postavím.“

Bude to tiež súboj tabuľkových susedov, tretí „šošoni“ zatiaľ vykopali 26 bodov, „Ruža“ o tri menej. Za povšimnutie stojí, že Žilina zhodne po trinásť „bodíkov´ získala doma i vonku, čiže v doterajšom priebehu sezóny u nej veľmi neplatí staré známe môj dom, môj hrad. „Žltozelení“ dvakrát na vlastnom štadióne prehrali (s Trenčínom 2:3 a so Slovanom 0:1) a raz remizovali (s Michalovcami 2:2). Ružomberok si doteraz zvonku priviezol sedem bodov (jedna výhra a štyri remízy).

Prvé vzájomné meranie síl v aktuálnej sezóne v centre dolného Liptova vyznelo 3:1 pre MFK, keď o presné zásahy sa podelili Tandir (dvakrát) a Gál-Andrezly.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 16 výhier, 15 remíz, 38 prehier, skóre 63:123.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia