Vábnička pre najmladších korčuliarov

Vábnička pre najmladších korčuliarov

RedakciaŠport3.2.2023

Mestský hokejový klub Ružomberok na nedeľu (5. februára) pripravil náborovú akciu Deti na hokej s podtitulom Hľadáme malé hokejistky a hokejistov.

Vlani v novembri sme pripravili podobný formát v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja. Teraz je to čisto klubová záležitosť. Zo zväzu sa nám podarilo zaobstarať niekoľko setov hokejovej výstroje, takže decká, ktoré sa zapíšu k nám do klubu a absolvujú prvé dva tréningy, ju dostanú úplne zdarma,“ informoval nás manažér MHK Ružomberok Peter Matejka.

Tento nábor je adresovaný pre deti od štyroch do deviatich rokov a dievčatá do desiatich. Tí na štadióne S. Mikitu budú zasvätení zábavnou formou do prvých krôčikov na ľade a tak trochu i do hokejovej abecedy po dohľadom profesionálnych trénerov.

O týždeň neskôr, v nedeľu (12. februára) sa na ružomberskom „zimáku“ uskutoční ďalší turnaj kategórie U 15 za účasti štyroch družstiev. Tieto turnaje slúžia na kreovanie slovenskej reprezentácie v danej vekovej kategórii.

Pracujeme aj na jednom prekvapení, dúfam, že nám to vyjde. Mala by to byť naozaj atraktívna autogramiáda,“ niečo do budúcna tak trochu tajuplne naznačil P. Matejka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia