Večer v Konferenčnej lige: FC Riga - MFK Ružomberok

Večer v Konferenčnej lige: FC Riga - MFK Ružomberok

RedakciaŠport28.7.2022

Dnes o 19. hod. stredoeurópskeho času futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v Rige odvetný duel 2. predkola Konferenčnej ligy.

Včera po prílete, sme okolo jedenej hodiny boli v hoteli. Večer v čase dnešného stretnutia chlapci absolvovali klasický predzápasový tréning, kde sme si vyskúšali aj niektoré systémové veci. Predtým bola ešte menšia taktická porada. Počasie bolo ideálne futbalové, polooblačno. Čo sa týka štadióna, je to futbalový stánok s jednou tribúnou,“ vravel z dejiska dnešného lotyšsko – slovenského súboja tréner Ruže Peter Struhár.

Ešte v utorok bol kouč MFK dosť skeptický ohľadom zdravotného stavu Filipa Lichého, ktorého kvárili problémy s členkami. „Chvalabohu, včera už Filip s nami trénoval. Chýbal však Matej Madleňák, ktorého prepadla nejaká viróza a trochu ho bolelo aj hrdlo. Preto sme hráča radšej nechali oddychovať. Uvidíme, ako sa bude cítiť.“

Včera sa v Rige konala aj tlačová konferencia nášho pohárového zástupcu. „Otázky sa týkali hlavne zdravotného stavu mužstva. Takisto novinári boli zvedaví, s čím do odvety ideme. Moja odpoveď znela, že chceme vyhrať,“ vravel ďalej Struhár.

Dnes dopoludnia chlapcov ešte čaká videoanalýza prvého stretnutia a po nej prechádzka.

Rižana v 22. kole lotyšskej ligy vyhrali nad FK Spartaks Jurmala 2:1, keď chorvátsky lodivod Sandro Perkovič otvoril zápas s úplne inou jedenástkou, ako vybehla minulý štvrtok na trávnik pod Čebraťom. Riga prehrávala 0:1 a až štvorité prestriedanie prinieslo preklopenie výsledku.

V prvom vzájomnom súboji Ružomberok podľahol Rige 0:3, keď skórovali Torres, Soisalo a Aurélio. Dnešné stretnutie, ktoré vysiela RTVS na svojom športovom kanáli, rozhoduje Sabotic (Luxembursko).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia