Večerný skialp  odetý do verticalu

Večerný skialp odetý do verticalu

RedakciaŠport5.2.2023

Aj keď včera (4. februára) pre mimoriadne nepriaznivé poveternostné podmienky nepremávala ani kabínková lanovka z Hrabova na Málinô Brdo, 12. ročník večerných pretekov Malinô Brdo Night Skialp Challenge s puncom 2. kola Slovenského pohára sa v ružomberskom lyžiarskom stredisku uskutočnil. Na podujatí, v ktorého organizátorskom záhlaví od zrodu tróni Malinô SkiAlp Team, štartovalo 64 pretekárov.

Oproti predchádzajúcim dielom, tohtoročný mal odlišný formát. Nešlo o okruh aj so zjazdom dole, ale prvý raz sa na tomto „podniku“ súťažilo v disciplíne vertical, pričom aktéri od údolnej stanice kabínkovej lanovky vybehli až na vrchol Málina Brda.

Víťazom sa stal Jakub Šiarnik (SK Žiarska dolina), s viac než minútovým náskokom pred Petrom Fraňom z Brezna, ktorý predchádzajúci víkend v Bobrovci sa stal skialpinistickým majstrom republiky. „Na slovenskom šampionáte som chýbal kvôli chorobe. Na Málinom Brde som chcel potvrdiť svoju líderskú pozíciu v rámci Slovenska, čo sa aj podarilo. Dobre som sa cítil. Nový model pretekov bol celkom osviežujúci,“ vravel 29 – ročný Šiarnik, ktorý ružomberské večerné preteky ovládol aj v rokoch 2019 a 2020.

Obhajca prvenstva Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej skončil tretí, tesne pred Matúšom Dankom z Bobrovca. „Dlho som neabsolvoval vertical, no teraz mi celkom ´bodol´. V týchto mrazivých podmienkach bolo lepšie byť na trati ani nie tridsať minút, ako šliapať hodinu a pol. Napokon podmienky boli veľmi dobré, akurát hore fúkalo. V Hrabove a na Málinom Brde to bol úplne iný svet, ako včera u nás v Lúžnej. Zišla sa početná a kvalitná konkurencia. O tretej priečke rozhodoval šprintérsky finiš. Rozdiel bol len štyri sekundy,“ uviedol 23 – ročný člen PROefekt team – u.

Z Ružomberčanov na vrchol ako prvý vyšliapal Dominik Babál z poriadajúceho klubu.

Z výsledkov – muži: 1. Šiarnik (SK Žiarska dolina) 26:58,0, 2. Fraňo (Atomic Ski Brezno) 28:03,6, 3. K. Jánošík (PROefekt team) 28:32,7, 4. Danko (Skialp Bobrovec) 28:34,1, 9. Babál (Malinô SkiAlp team Ružomberok) 31:59,6, ženy: 1. Lovrantová (Banská Bystrica) 36:03,6, veteráni: 1. Kristl (new – wave multisport) 33:51,6, 5. Pelach (Malinô SkiAlp team) 35:57,6.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia