Veľká futbalová bitka o hornú šestku

Veľká futbalová bitka o hornú šestku

RedakciaŠport2.3.2023

Pred záverečným, 22. kolom základnej časti Fortuna ligy, ktorého všetky zápasy sú na programe v sobotu (4. marca) od 16:30 hod., majú štyri mužstvá istú účasť v nadstavbovej skupine o titul – Dunajská Streda, Slovan Bratislava, Trnava a Podbrezová. O ďalšie dve priečky sa uchádzajú piaty Ružomberok (30 bodov), šiesta Žilina (28) a siedma Banská Bystrica (28). Teda, až do konca zápletka ako hrom! Z tejto trojice výhodu domáceho prostredia má len Ružomberok, no ten privíta najťažšieho súpera, aktuálneho lídra tabuľky zo Žitného ostrova. Žilina nastúpi v Poprade proti poslednému Liptovskému Mikulášu a Banská Bystrica zavíta do Skalice, ktorá je druhá od konca.

Nechceli sme takúto drámu do posledného kola, náš zámer bol potvrdiť prvú šestku už v predchádzajúcom kole v Žiline, no to sa nepodarilo. Ale ideme ďalej. Chlapcom verím a som si istý, že keď vytiahneme svoj výkon, budeme v skupine o 1. - 6. miesto,“ uviedol odhodlane kapitán futbalovej Ruže Marek Zsigmund.

Po dlhom čase pod Čebraťom, vďaka obom fanklubom, sa dá očakávať skvelá divácku kulisa. „Určite príde dosť ľudí aj z Dunajskej Stredy, verím, že ani naši fanúšikovia si takýto zápas nenechajú ujsť. Atmosféra bude vybičovaná, no mne osobne sa to páči,“ pokračoval šéf ružomberskej kabíny.

Postavenie v tabuľke do roly mierneho favorita stavia DAC 1904, ale o všetkom sa rozhodne na ihrisku. „Súper má vysokú kvalitu, vzbudzuje rešpekt, ale nie je to žiadna Barcelona. Chceme vyhrať. Musíme však odohrať dva hodnotné polčasy, nie jeden, ako v posledných dvoch kolách. Všetky stretnutia budú prebiehať zároveň, o to ´napinák´ bude väčší. My sa však musíme pozerať len na seba,“ doplnil Marek Zsigmund.

Pri rovnosti bodov najprv rozhoduje vyšší počet bodov zo vzájomných stretnutí, potom gólový rozdiel zo vzájomných stretnutí, ďalej gólový rozdiel zo všetkých majstrovských stretnutí. V hre je ešte päť ďalších možností.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia