Veľká sobotňajšia podkošová vábnička

Veľká sobotňajšia podkošová vábnička

RedakciaŠport24.3.2023

Zajtra (25. marca) bude športová hala Koniareň dejiskom prvého zápasu semifinálovej série play-off Niké extraligy basketbalistiek medzi MBK Ružomberok a Sláviou Banská Bystrica, s úvodným rozskokom o 17. hod.

Liptovský kolektív v poslednej dobe dosť kvárili zdravotné problémy. Viktória Havranová dokonca, pre problémy s ľavým ramenom, bola nútená vypustiť oba štvrťfinálové duely s Popradom. V tom druhom si pod Tatrami koleno zranila pivotka MBK Lucia Hadačová. Hoci vyšetrenie magnetickou rezonanciou nepotvrdilo nejaké čierne obavy, zajtra Hadačová ešte nebude schopná nastúpiť.

V utorok dopoludnia si ružomberské hráčky vybehli aj do terénu, inak sa pripravovali vo svojom stánku na Poľnej ulici. „Bolo nás dosť málo, takže veľmi sa nedalo naplniť to, čo bolo v pláne,“ uviedol tréner MBK Juraj Suja.

Keď porovnáme zloženie hráčskych kádrov v tejto semifinálovej dvojičke, chceme, či nechceme, tak favorit je zrejmý. Sú to „pumy“ s tromi kvalitnými cudzinkami, s dvojnásobnou víťazkou ankety O najlepšiu basketbalistku Slovenska Žofiou Hruščákovu, či s bývalou dlhoročnou reprezentantkou Annou Jurčenkovou. Nie je ani tajomstvom, že Slávia má v ženskej extralige suverénne najvyšší rozpočet. „Áno, súčasná Banská Bystrica je veľkým favoritom, no nech si ale každý urobí vlastný názor,“ konštatoval J. Suja.

Druhá priečka po tabuľkovej časti súťaže zabezpečila ružomberskému družstvu hneď na úvod série domáce prostredie. Takisto v prípade piatej rozhodujúcej „bitky“, keďže hrá sa na tri víťazstvá. „Vždy je výhoda odohrať viac zápasov vo vlastne hale. Sme radi, že minimálne dva budú v Koniarni. Určite lepšie sa nám hrá doma. Divákom sa budeme snažiť ponúknuť, čo najlepší výkon,“ dodal Juraj Suja.

V druhom semifinále zajtra Piešťanské Čajky vyzvú Young Angels Košice.Veľké podkošové láka

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia