
Po včerajšom večeri, ktorý bol azda zážitkom na celý život, keď ružomberskí futbalisti zdolali Trenčín 4:3, padla prvá definitíva, že mužstvu trénera Jaroslava Köstla už nehrozí posledná priečka v Niké lige a priamy zostup o súťaž nižšie. Teraz je už ale isté, Liptáci nebudú hrať ani baráž o udržanie sa medzi elitou.
Dnes v poslednom stretnutí 9. kola nadstavbovej časti Niké ligy, v skupine o záchranu Košice zdolali Komárno 2:1. Pred záverečným kolom, má celkove deviata Ruža plus päť bodov na predposledný Prešov a o šesť bodov získala viac ako Komárno, ktoré vo svojich rukách drží koncový lampáš.
A tak naďalej platí, že Ružomberok od svojho postupu v sezóne 1996/1997 je stále medzi republikovou elitou. Veľká dráma sa skončila!
Foto: Matej Sagan
© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia