Veľký deň koženej pod Čebraťom

Veľký deň "koženej" pod Čebraťom

RedakciaŠport8.7.2020

Národný futbalový štadión na Tehelnom poli dnes od 18. hod. bude dejiskom finálového zápasu 51. ročníka Slovenského pohára. O druhú najvýznamnejšiu klubovú trofej sa „pobijú“ Slovan Bratislava a MFK Ružomberok. Stretnutie ako hlavný rozhodca povedie Filip Glva, ktorý na čiarach bude mať asistentov Petra Bednára a Dušana Hrčku.

„Belasí“ už pätnásťkrát v „pohári“ triumfovali, kým Ružomberok raz a to v súťažnom ročníku 2005/2006, keď oslavoval aj majstrovský titul.

Bratislavčanov, ktorí majú za sebou vydarenú sezónu (postup do skupinovej fázy Európskej ligy a predčasný suverénny zisk ďalšieho majstrovského titulu), odborníci a športová verejnosť pasujú do role favorita. Mužstvo spod Čebraťa rešpektuje silu súpera, ale takisto je odhodlané dobyť pohárový Olymp.

V lige sme so Slovanom odohrali tri stretnutia, pričom dve skončili našou tesnou prehrou a jedno remízou. Išlo o dosť o vyrovnané partie. Tie skúsenosti musia hráčov presvedčiť, že finálový zápas sa dá zvládnuť,“ uviedol kouč futbalovej Ruže Ján Haspra.

Bratislavský tím je vyšperkovaný viacerými osobnosťami. „Slovan na každom poste disponuje vysokou kvalitou. Všetci hráči vedia hrať futbal, sú technickí, rýchli a dobre stavaní. Musíme byť maximálne pozorní v defenzíve a zároveň sa snažiť o našu veľkú zbraň, teda protiútoky a nejaký zakončiť gólom. Vtedy môže mať súper značný problém. Od minulého leta sme urobili kus roboty, zisk trofeje by bol úžasnou odmenou,“ pokračoval Haspra. Tomu by dnes mal chýbať akurát útočník Tomáš Bobček, ktorého zajtra čaká operácia menisku.

Mužstvo trénera Jána Kozáka dostalo do vienka aj nemalý bonus a to výhodu domáceho prostredia. Je to zvláštnosť, že sa nehrá na neutrálnej pôde. Samozrejme, nie som s tým spokojný, no nič s tým nenarobíme. Dejisko finálového zápasu bolo známe ešte pred sezónou,“ pripojil Haspra.

V prípade nerozhodného výsledku sa finále predlžuje o 2 x 15 minút. Ak ani potom by nebol známy víťaz, bude nasledovať penaltový rozstrel. Víťaz získa odmenu 50 000 eur a zdolaný finalista 20 000 eur.

Stretnutie v priamom prenose vysiela Dvojka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia