Veľký futbalový magnet pod Čebraťom - majstrovský Slovan

Veľký futbalový magnet pod Čebraťom - majstrovský Slovan

RedakciaŠport4.10.2019

Nedeľňajší duel 11. kola Fortuna ligy MFK Ružomberok – Slovan Bratislava je minimálne pre celý dolný Liptov ohromnou vábničkou. Pod Čebrať zavíta nielen úradujúci majster, či líder tabuľky, ale aj vedúci tím K skupiny Európskej ligy, ktorý siaha po vyraďovacej fázy. „Belasí“ na zápas, ktorý má výkop o 18:00 hod., nastúpia tri dni po pohárovej remíze (2:2) na ihrisku portugalského Sportingu Braga.

Bude to veľký sviatok, pravá futbalová udalosť. Verím, že Slovan priláka do hľadiska minimálne dvakrát viac divákov ako predchádzajúci súperi,“ rozhovoril sa kouč Ruže Ján Haspra. „V našej súťaži momentálne bratislavský tím predstavuje úplne iný level než ostatné mužstvá. Má obrovskú futbalovú silu, ktorej nositeľmi sú predovšetkým Moha, Rabiu, Šporar, Čavrič, Ljubičič, ale i ďalší hráči. Už dávno nebol v slovenskej lige tak kvalitne vyskladaný mančaft. Proti ´belasým“ sa všetky mužstvá vo Fortuna lige snažia vytiahnuť maximálne výkony. Dúfam, že aj nám sa to podarí. Želám si, aby chlapci herne zvládli mimoriadne náročný duel, či to vyjde aj bodovo, ťažko povedať, no ideme sa pobiť,“ pripojil Haspra.

Ružomberok dvomi plnými zásahmi na ihriskách súperov, keď v Dunajskej Strede a v Michalovciach vyhral zhodne 1:0, vybŕdol z dovtedajšej výsledkovej plytčiny a v aktuálnej tabuľke sa posunul na siedme miesto.

Proti Slovanu je každý zápas výnimočný,“ vyhlásil brankár MFK Matúš Macík, ktorý sa pred týždňom na Zemplíne, po viac než štvormesačnej pauze kvôli zraneniu, opäť vrátil medzi žrde a bol hrdinom stretnutia. „Mužstvo potvrdzuje svoju kvalitu nielen doma, ale tiež v európskej súťaži. Celá kabína sa teší na zápas, ktorý by mal byť aj diváckou lahôdkou. Slovan má veľkú kvalitu, lenže i naša výkonnosť rastie. Pekné by bolo pred vlastným publikom nadviazať na výsledky zvonku. Súperovi chceme rolu favorita čo najviac sťažiť a urobiť všetko preto, aby z Ružomberka neodchádzal s bodmi. V minulej sezóne sme to aj dokázali,“ dodal Macík.

V súťažnom ročníku 2018/2019 v základnej časti Ružomberok doma podľahol Bratislavčanom 0:2 a pri Dunaji remizoval 1:1. V nadstavbe oba tímy využili výhodu domáceho prostredia a vyhrali navlas rovnako – 3:2.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 17 výhier, 16 remíz, 31 prehier, skóre 65:88.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia