Veľký mrak nad futbalovou jarou

Veľký mrak nad futbalovou jarou

RedakciaŠport20.3.2020

Budúci štvrtok (2. apríla) má zasadnúť prezídium Únie ligových klubov, po ktorom určite budeme múdrejší ohľadom ďalšieho osudu futbalovej Fortuna ligy, v ktorej zatiaľ boli (iba) odložené úvodné dve kolá nadstavbovej časti.

V nižších súťažiach už padli vážne, hoci ešte nie definitívne verdikty.

Slovenský futbalový zväz vo svojej úradnej správe z 20. marca (zatiaľ) oznámil, že ruší všetky súťažné stretnutia, ktoré boli naplánované do 31. marca. Ide o II. ligu mužov a nim riadené všetky mládežnícke, ženské a dievčenské súťaže.

Ďalší víkend (28. a 29. marca) mala odštartovať jar v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu. Ten z dôvodu mimoriadnej situácie kvôli šíriacemu sa koronavírosu odložil začiatok odvetnej časti vo všetkých (dospeláckych a mládežníckych) súťažiach na neurčito.

Rovnaké rozhodnutie vo štvrtok (19. marca) prijal aj Liptovský futbalový zväz (LFZ). „Výkonný výbor elektronickým hlasovaním schválil odklad jarnej časti na neurčito, s tým, že operatívne budeme reagovať na vývoj situácie. Tiež sme upozornili kluby, aby rátali aj s najkrajnejším riešením a to zrušením celej jarnej časti,“ povedal pre náš portál predseda LFZ Igor Repa.

Zvedaví sme boli, ako by sa postupovalo, keby „dedinský“ futbal na jar úplne padol za obeť vírusovej pandémii. „To je teraz ťažko povedať, jednoznačne by sme mapovali postup vyšších zväzov,“ reagoval I. Repa a dodal: „Nepredpokladám, že by sa potvrdili tabuľky po jesennej časti. Skôr si myslím že doterajšia časť sezóny sa úplne zmrazí, vlastne vynuluje, teda žiadne postupy, ani pády nižšie.“

Môžeme si uchovať optimizmus, no v danej situácii, keď počet nakazených koronavírusom rastie geometrickým radom, je len v rovine silnej teórie, že fanúšikovia „koženej“ na našich dedinách budú po nedeliach merať cestu na futbalové ihriská. Ale nepredbiehajme.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia